Špecialista na potrubia s výnimočne jednoduchým ovládaním.

  • Meranie smeru prúdu na 4/8 kHz
  • Navigačný režim bez nutnosti mávania s lokátorom
  • Dynamická ochrana lokátora proti rušeniu

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

Lokalizačná sada RD5100 H2O
Na trasovanie ponúka len tzv. navigačný režim, ten ale umožňuje veľmi komfortné sledovanie trasy a to väčšinou aj bez nutnosti mávania s lokátorom. Je vybavený jedným pasívnym režimom Power a jednou aktívnou frekvenciou 83 kHz, ktorá je veľmi vhodná na použitie na potrubie s izolačnými spojmi a tiež na plastové potrubia so signalizačným vodičom. Signál možno priviesť buď priamym pripojením, kliešťami alebo indukciou, čo je tiež dobrý spôsob na zisťovanie ďalších okolitých vedení. Vďaka veľmi jednoduchému ovládaniu a primeranej výbave je táto lokalizačná sada vhodná aj pre začiatočníkov a občasné použitie.

Lokalizačná sada RD5100 H2O+
Vhodná už pre profesionálov trasujúcich najmä plynovody a vodovody. Vybavená je totiž takmer ako top model RD8100 niekoľkých aktívnymi frekvenciami vrátane merania smeru prúdu na 8 kHz na precízne potvrdenie svojho signálu od indukcie. Ďalej oboma zásadnými pasívnymi režimami Power aj Rádio a tromi frekvenciami na lokalizáciu sond. Navyše nechýba funkcie vzdialeného ovládania vysielača prijímačom. Na trasovanie ponúka síce len tzv. navigačný režim, ten ale umožňuje veľmi komfortné sledovanie trasy a to väčšinou aj bez nutnosti mávania s lokátorom. A to všetko dostávate za atraktívnu cenu. 

Lokátor RD5100 S
Špecialista na sondy vybavený štandardne frekvenciami 512/640 Hz, 8 a 33 kHz. Možnosť vylepšenia dodatočným nahraním až 4 frekvencií na líniové trasovanie za príplatok. Jeho cena nie je o moc vyššia, než doteraz ponúkaný lokátor na trasovanie sond C.A.T a SuperC.A.T, avšak komfort ovládania je neporovnateľný.

Hlavné funkcie

Meranie smeru prúdu na 4/8 kHz

Model H20+

Funkcia iLOC - Vzdialené ovládanie vysielača

Umožňuje obsluhe ovládať diaľkovo vysielač až na 450 metrov.

Navigačný režim bez nutnosti mávania s lokátorom

Vyrazte bez mávania lokátorom zo strany na stranu a sledujte vašu trasu. 

Dynamická ochrana lokátora proti rušeniu

Veľmi efektívna ochrana cievok lokátora pri práci v blízkosti zdrojov VN.

Li-Ion akumulátory

Model H2O ako štandard, H2O+ za príplatok.

Súčasné zobrazenie hĺbky aj prúdu

Lokátor stále zobrazuje na displeji hodnotu hĺbky aj veľkosti prúdu.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd. Všetky práva vyhradené.

Režimy trasovania


Príslušenstvo

Indukčné kliešte 100 mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukčné kliešte 100 mm sú najpredávanejšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 100 mm sú pre svoju veľkosť univerzálne na trasovanie káblov, plynovodov, teplovodov, vodovodov atď. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Tieto kliešte sa považujú za základné vybavenie každej lokalizačnej sady. Obsahuje inteligentný konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozpozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač a to priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Platí nielen pre priame napojenie, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini a podobne.

Káble na priame pripojenie MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodíliek vhodná najmä na priame galvanické napojenie na tenké telekomunikačné káble. V sade sú dve veľkosti krokodíliek a je možné ich vymeniť podľa aktuálnej situácie. Výmena pomocou rýchlospojky netrvá ani 2 sekundy. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie UNIVERZÁLNE Kód: RD17/TX2609E1

Štandardné základné príslušenstvo dodávané s vysielačom v lokalizačnej sade. Univerzálna veľkosť krokodíliek vhodná na aplikáciu signálu na väčšinu pripojovacích miest. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Veľké a masívne krokodílky vhodné hlavne na priame galvanické napojenie na vodovody a plynovody. Dĺžka káblov 3,5 m.

Konektor na galvanické pripojenie na káble pod napätím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Ak sa musíte často pripájať do rozvodných skríň a nezmestia sa do nej indukčné kliešte alebo sa nedá káble vypnúť a odpojiť, je možné požiť tento filter. Týmto príslušenstvom sa môžete bezpečne pripojiť pomocou červenej a čiernej krokodílky až po napätie do 440 V. Súčasne je možné bez problému použiť čiernu krokodílku na uzemňovací kolík a využiť tak nezávislého uzemnenia.

Transportná taška na lokátory Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportná taška na lokátory Radiodetection RD7000 a RD8000, do ktorej sa vojde nielen prijímač a vysielač, ale taktiež mnoho príslušenstva. Je možné objednať aj verziu s kolieskami na ľahšie prevážanie po rovných hladkých povrchoch.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimoriadne silný neodymový permanentný magnet určený na aplikáciu signálu na ťažko prístupné miesta na priamu galvanickú aplikáciu pomocou krokodíliek. Magnet je teraz súčasťou základného príslušenstva všetkých vysielačov značka Radiodetection.

Neodymové magnety sú schopný uniesť viac ako tisíc násobok vlastnej váhy. Magnet veľkosti malej mince tak môže udržať železný predmet s hmotnosťou okolo 10 kg.

Indukční kliešte 50 mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukčné kliešte 50 mm sú najmenšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 50 mm sa pre svoju veľkosť hodia na trasovanie oznamovacích a NN káblov. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Ak sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím. Kliešte obsahujú konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené). Ku kliešťom je možné dokúpiť aj tyč na pohodlné a bezpečné pripojenie klieští v neprístupnom prostredí trafostaníc apod.

Indukční kliešte 220 mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukční kliešte 220 mm sú najväčšie z nášho sortimentu. Kvôli svojej veľkosti sú vhodné hlavne na trasovanie VN káblov a potrubí o priemeroch 220 mm. Dá sa použiť samozrejme aj u NN rozvodných skríň (RIS, PRIS), kde je dostatok priestoru na obsiahnutie aspoň jednej fáze a nuláku. Použitie klieští je jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Ak sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Kliešte sú k vysielaču pripojené cez konektor (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je príslušenstvom na identifikáciu kábla v zväzku. Tvar zakrivenia dotykovej plochy predurčuje tento stetoskop na použitie hlavne na kábloch so stredným priemerom. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Výhodou malého stetoskopu je závit, do ktorého je možné napojiť predlžovaciu tyč alebo tyče. To je veľmi praktické z hľadiska bezpečnosti alebo ak je miesto neprístupné. Funguje nielen pri priamom napojení, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím apod.

Veľký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Veľký stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu káblu v zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač . Stačí priložiť stetoskop, ktorý je pripojený k prijímaču a sledovať odozvu na displeji. Veľký stetoskop má flexibilnú ohýbaciu časť a je vhodný na káble väčších priemerov (VN) a identifikáciu v rozvodných skriniach. Flexibilná časť je praktická z hľadiska bezpečnosti a prístupnosti. Dá sa použiť nielen na priame napojenie vysielača, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodovej skrini, ktorý je pod napätím apod.

Zásuvkový konektor 230 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor na privedenie signálu do rozvodov NN cez zásuvku 230 V.

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8 Ah pre vysielač, Nabíjačka 230 aj 12 V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pre vysielače modelov Radiodetection RD7/8000 typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah!

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9 Ah pre prijímač, Nabíjačka 230 V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pre prijímače modelov Radiodetection RD5/7/8000 typu NiMH s kapacitou 9 Ah!. Možné objednať nabíjačku 12 V do auta.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z autozásuvky 12 V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíjačka z auta pre akumulátor 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000. Nikdy nezostanete v teréne bez energie. Dá sa zakúpiť aj celá profesionálna sada akumulátor-nabíjačka 12 V- nabíjačka 230 V.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabíjanie akumulátoru NiMH 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000 zo zásuvky 230 V.  Možno objednať aj celú kompletnú aku sadu aku-nabíjačka 12 V - nabíjačka 230 V.

Nabíjanie Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitné a preverené nabíjanie Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Nabíjanie Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitná a preverená nabíjačka Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Dobíjateľné batérie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitné dobíjateľné batérie typu D 10000 mAh, vhodné na prevádzku v prijímačoch a vysielačoch firmy Radiodetection. Balenie po 2 ks. 

Nabíjačka TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíjanie NiMH batérií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pre vysielače a prijímače firmy Radiodetection. Ekonomický variant, spokojnosť. Možnosť dobíjania ako z 12 V (autá) aj zo siete 230 V.

Dobíjateľné batérie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Dobíjateľné batérie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické riešenie dobíjateľných batérií pre prijímače a vysielače firmy Radiodetection. Balenie po 1 ks.

Predlžovací uzemňovací kábel 100 m Kód: RNESC/SC

Ideálne príslušenstvo na trasovanie zložitých situácií (vodovodné prípojky), kedy potrebujeme dostať signál až na koniec vedenia.

RD4/7/8KTx Uzemňovací kolík Kód: RD04/ET2980P8

Jednoduché zapichnutie aj do suchej zeminy vďaka skrutkovitej konštrukcii.

Adaptér príslušenstva z rady RD400 Kód: RD17/TX2646E1

Ak máte staré príslušenstvo k rade RD400, pomocou adaptérov ho pripojíte k novým radám RD4/7/8000. K dispozícii je ako adaptér pre príslušenstvo k vysielačom, tak prijímačom.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa sa spojí s lokátorom a za pomoci potápačov zisťuje priebeh a hĺbku vedení pod riečnym dnom. Anténu zaobstaráte buď s frekvenciami 512 a 640 Hz alebo 8 kHz.



Zaujal vás tento produkt?

Ing. Peter Maňko

Káble, NN + VN