POMÁHAŤ: TOTO SLOVO JE NÁM BLÍZKE

Centrum sociálnych služieb – DOMINO v Prievidzi poskytujúce sociálnu pomoc osobám s ťažkým zdravotným postihnutím alebo nepriaznivým zdravotným stavom ako aj duševnými poruchami a poruchami správania. Vzhľadom na nepriaznivú aktuálnu situáciu pandémie sme pre centrum zaobstarali veľmi potrebný germicídny žiarič, ktorý dezinfikuje vzduch a povrchy prostredníctvom ultrafialového žiarenia UV-C a ničí tak mikroorganizmy ako vírusy, baktérie a plesne. V duchu motta centra Domino: "Byť milým nikdy nie je zbytočné".

Spojená škola internátna v Prievidzi poskytuje vzdelávanie deťom so zdravotným znevýhodnením - s mentálnym postihnutím rôzneho stupňa, a to v ročníkoch 1. až 9. V škole sú zriadené taktiež triedy pre deti s autistickým syndrómom ako aj prípravný ročník, kde sa zaraďujú 6-ročné deti, ktoré nie sú zrelé pre vstup do školy. Žiaci potrebovali tablety pre lepšiu efektivitu výučby do špeciálnej počítačovej učebne a my sme sa toho s radosťou chopili.

ROZDÁVAME RADOSŤ 

Na miesta, kde treba pomôcť dostávame tipy aj od vás - našich zákazníkov. Tak to bolo aj v prípade Detského domova v Prievidzi. Oslovili sme pána riaditeľa Mgr. Smatanu a po spoločnej diskusii sme pre nich zakúpili potrebné vybavenie ako kočík, nosič, chodítko a nezabudli sme ani na tie väčšie deti a doniesli im bicykle, kolobežky, lopty, bedminton a iné hračky :).

„JEDNOU Z NAJKRAJŠÍCH ODMIEN ŽIVOTA JE, ŽE NIKTO SA NEMÔŽE ÚPRIMNE SNAŽIŤ POMÔCŤ DRUHÉMU ČLOVEKU, ABY PRI TOM NEPOMOHOL SÁM SEBE.“ (RALPH WALDO EMERSON)

Tých, ktorí potrebujú podporiť, je naozaj veľa – ohrozené deti, hendikepovaní ľudia, nevyliečiteľne chorí, seniori… Podporili sme rôzne skupiny, organizácie a aj jednotlivcov. Či už ide o príspevok na rehabilitácie pre Janku z Topoľčian, ktorá trpí mozgovou obrnou alebo o novú polohovaciu posteľ, TV a práčku, ktorá zlepší kvalitu života obyvateľom v Dome sociálnych služieb v Jarabine. Ľahostajní nám nie sú ani pacienti a lekári v Bojnickej nemocnici, ktorej sme prispeli na kúpu nového CT prístroja. Podporili sme aj športové združenia a projekty ako karate oddiel TJ Slovan Duslo Šaľa a Special Oplympics sk. 

NIKTO NIE JE ZBYTOČNÝ NA SVETE, KTO UĽAHČUJE BREMENO NIEKOMU INÉMU." (CHARLES DICKENS)

Podporu nepotrebujú len deti. Prišla k nám prosba na darovanie prístrojov učiteľom a žiakom Strednej odbornej školy v Handlovej. Pre zlepšenie a zmodernizovanie výuky sme škole darovali lokátor značky Radiodetection a kliešťový ampérmeter. Študenti sa tak naučia pracovať so špičkovou lokalizačnou technikou a kto vie, možno z nich vyrastú noví pátrači :). 

POMÔŽTE NÁM POMÁHAŤ

Pomôcť prostredníctvom nás môžete aj vy! V klientskej zóne v sekcii Odmeny nájdete konkrétne projekty pomoci, ktoré môžete podporiť tým, že prispejete zo svojho bodového konta. My darované body premeníme na peniaze a zašleme ich potrebným.

Chceli by ste pomôcť niekomu inému? Píšte nám vaše odporúčania na skupiny, neziskovky, ľudí, inštitúcie, ktoré potrebujú pomoc a kde je istota, že pomoc padne na úrodnú pôdu a skutočne pomôže!

Pošlite nám váš návrh (marketing@radeton.sk).