Lokátor Radiodetection RD8100™ - VÝPREDAJ!

Lokátor s patentovanou ergonómiou, ktorý už nebudete chcieť pustiť z ruky.

  • Mimoriadna záruka 3 roky
  • Meranie smeru prúdu na 4/8 kHz!
  • Súčasné zobrazenie hĺbky aj prúdu
  • Navigačný režim bez nutnosti mávania s lokátorom
  • Dynamická ochrana lokátoru proti rušeniu

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

Meranie smeru prúdu na trasovacej frekvencii 8 kHz.
Kontrastný a na slnku perfektne viditeľný displej.
Funkcia iLOC - vzdialené ovládanie vysielača prijímačom.
Komunikácia s externými GNSS zariadeniami.
Stovky spokojných používateľov na Slovensku.
Možnosť obstarania tohto špičkového lokátora za atraktívne ceny nastala práve teraz! S príchodom modernizovanej verzie RD8200 na trh zahajujeme výpredaj našich skladových zásob. Pri tomto modeli sú k dispozícii už len použité kúsky po našich prezentáciách a požičiavaní zákazníkom. Nové kusy už nemožno objednať. Všetko je v perfektnom stave len s bežným opotrebením. Vyžiadajte si teda ponuku buď priamo u niektorého z našich obchodníkov alebo sa mrknite do sekcie BAZAR na našich českých stránkach, kam sa naši kolegovia z Brna teraz snažia všetky použité veci umiestniť, aby ste mali prehľad, z čoho všetkého si môžete vyberať. Toto oznámenie sa týka klasických verzií bez antén na markery. Modely RD8100MRx s integrovanými anténami na markery sú v ponuke aj naďalej. 

 

RD8100™ s unikátnym usporiadaním 5 cievok je najvyššou modelovou radou profesionálnych lokátorov britskej značky Radiodetection®, určených na trasovanie káblov a potrubí. Všetky modely vynikajú mimoriadne ľahkou konštrukciou aj pri zvýšenom krytí IP65, a ďalej, u značky Radiodetection®, povestnou jednoduchosťou ovládania a rýchlosťou spracovania dát. Všetky modely opäť zdobí tzv. aktívna dynamická ochrana proti rušivým vplyvom zo zdrojov vysokého napätia, ktorá umožňuje vysoko efektívne trasovanie aj v blízkosti trafostaníc alebo nadzemných vedení VN. A práve hranicu efektivity posunul Radiodetection® u RD8100™ o veľký kus dopredu s jednou z nových funkcií, o ktorých sa nám predtým len snívalo. Tou je meranie smeru prúdu na najbežnejšie používanej frekvencii 8 kHz. Tým sa táto funkcia stáva použiteľnou prakticky na všetkých miestach a významne sa tak posúva úplná istota jednoznačného potvrdenia trasovanej siete na doposiaľ nevídanú úroveň. Kto raz vyskúša tento profesionálny lokátor s vynikajúcou ergonómiou, bude novými funkciami určite natoľko ohromený, že definitívne pochopí výnimočnosť lokátorov tradičnej značky Radiodetection®. To všetko je umocnené nadštandardnou zárukou 3 roky.

Ergonómia, odolnosť, presnosť

Hlavné funkcie

Aktívne frekvencie (vedenie/sondy)

11-32/4

Mimoriadna záruka 3 roky

Meranie smeru prúdu na 4/8 kHz!

A to nielen s klasickými káblami na priame pripojenie, ale taktiež s kliešťami a konektorom na živý vodič pri trasovaní pod napätím.

Meranie veľkosti prúdu

Súčasné zobrazenie hĺbky aj prúdu

Lokátor stále zobrazuje na displeji hodnotu hĺbky aj veľkosť prúdu.

Meranie hĺbky s vysielačom

Meranie hĺbky na 50 Hz

Modely PDL, PDLG, PTL, PTLG.

Navigačný režim bez nutnosti mávania s lokátorom

Dynamická ochrana lokátoru proti rušeniu

Veľmi efektívna ochrana cievok lokátora pri práci v blízkosti zdrojov VN.

Krytie IP65

Zvýšené krytie na IP65.

Vzdialené ovládanie vysielača

Až na 450 metrov.

Kompas

Po celú dobu indikuje smer trasovaného vedenia.

Vlastné frekvencie

Možnosť nahrania ďalších extra 5 frekvencií.

Poruchy na kábloch

S A-rámom možnosť lokalizácie plášťových porúch dvomi metódami 8kFF a smerom prúdu CDFF.

Power filtre

Efektívnejšie pasívne vyhľadávanie bez vysielača na silové harmonické frekvencie.

Identifikácia kábla vo zväzku

So stetoskopom.

Vstavaná GPS

Modely PXLG, PDLG a PTLG vrátane možnosti prepojenia s externou GPS.

Niekoľko režimov na trasovanie

Vrátane bezpečného a komfortného režimu Minima (tzv. hasičov), pri ktorom možno trasovať so zdvihnutou hlavou a nie je nutné neustále sledovať displej.

RD8100™ si môžete zaobstarať v 6 verziách prijímačov (PXL, PXLG, PDL, PDLG, PTL a PTLG). K nim je následne možné voliť jeden zo 4 modelov vysielačov podľa výkonu (5 alebo 10 W) a podľa toho, či obsahujú technológiu Bluetooth alebo nie: TX5, TX5-B, TX10 a TX10-B s tým, že pre modely PXL sú vhodné všetky 4 vysielače a pre modely PDL a PTL sú TX10 a TX10-B. 

V prípade, že nehľadáte top model, ale spoľahlivý profesionálny lokátor vybavený dostatkom dôležitých funkcií a radi by ste ušetrili, tak je pre vás určený model RD7100™ - nástupca veľmi obľúbeného RD7000+™.

SÚČASŤOU SADY JE TIEŽ NASLEDUJÚCE ZÁKLADNÉ PRÍSLUŠENSTVO: Káble na priame pripojenie signálu (červená a čierna krokodýlka), uzemňovací predlžovací kábel 10 m, uzemňovací kolík, neodymový magnet, batérie pre vysielač a prijímač (10 ks D alkalické), SK návod.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd. Všetky práva vyhradené.

Nebojte sa, že o niečo prídete. Máme ich naozaj veľa!

Režimy trasovania

Pri režime MAXima sú v činnosti horizontálne cievky, ktoré sa najviac vybudia priamo nad vedením a vďaka tomu má lokátor najväčšiu odozvu. Tento režim je jeden z dvoch najdôležitejších na trasovanie. Na MAXimum je možné pomocou otočenia lokátora o 90° oboma smermi a určovať tak smer vedení. Naviac ešte lokátor meria hĺbku a veľkosť signálneho prúdu.

Tento režim je výhodné používať na začiatku akcie po napojení vysielača, keď je nutné nájsť našu trasovanú sieť. Lokátor je mimo signál potichu a najviac "hučí" len nad naším signálom. To nám umožňuje vykonávať toto predhľadanie veľmi bezpečne so zdvihnutou hlavou a čakať až na zvuk z lokátora.

Možnosť, keď môžete súčasne na displeji skombinovať presnosť stĺpcového grafu MAXima s navigačnými šípkami MINima, ktoré môžu ukazovať inam a tým indikovať prítomnosť narušeného magnetického poľa.

U modelov RD7000™, RD7000+™ a RD8000™ navigujú postupne sa zväčšujúce šípky na pozíciu podľa MINima a nemožno to zmeniť.

U modelov RD7100™ a RD8100™možno po novom pridržaním tlačidla na zmenu režimov zmeniť šípky zo zväčšujúcich sa, ktoré navádzajú do miesta MAXima presne podľa stĺpcového grafu na krátke šípky, ktoré navádza podľa MINima. V tomto režime je nutné pozerať na obe hodnoty oddelene, pretože nie vždy sedí MINimum a MAXimum v rovnakom bode.

Funguje podobne ako režim MAXima, ale dáva širšiu odozvu. Na druhú stranu disponuje v tomto režime najvyššou citlivosťou, a preto je jeho využitie pri detekcii veľmi slabých signálov na konci vedení alebo u vedení nachádzajúcich sa hlboko. 

Týmto režimom disponujú iba modely RD4000™, RD8000™ a RD8100™.

Pri režime MINima sú v činnosti vertikálne cievky, ktoré nie sú nad vedením vôbec vybudené, a preto v tomto mieste nemá lokátor žiadnu odozvu. So zväčšujúcou sa vzdialenosťou od vedenia sa odozva zväčšuje. Vnímanie tohto režimu je veľmi jednoduché vďaka dvom navigačným šípkam, ktoré jednoznačne určia miesto trasovaného signálu.

V tomto režime môžeme trasovať veľmi bezpečne so zdvihnutou hlavou a nemusíme sledovať displej vďaka zvuku, ktorý je na každú stranu výrazne iný. Preto sa tento režim vžil do podvedomia odbornej verejnosti ako režim "HASIČI". 

Na zistenie presnej polohy vedenia je ale vždy ešte nutné prepnúť lokátor do režimu MAXima a skontrolovať, či trasa súhlasí s trasou v tomto režime.


Príslušenstvo

Indukčné kliešte 100 mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukčné kliešte 100 mm sú najpredávanejšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 100 mm sú pre svoju veľkosť univerzálne na trasovanie káblov, plynovodov, teplovodov, vodovodov atď. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Tieto kliešte sa považujú za základné vybavenie každej lokalizačnej sady. Obsahuje inteligentný konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozpozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač a to priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Platí nielen pre priame napojenie, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini a podobne.

Káble na priame pripojenie MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodíliek vhodná najmä na priame galvanické napojenie na tenké telekomunikačné káble. V sade sú dve veľkosti krokodíliek a je možné ich vymeniť podľa aktuálnej situácie. Výmena pomocou rýchlospojky netrvá ani 2 sekundy. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie UNIVERZÁLNE Kód: RD17/TX2609E1

Štandardné základné príslušenstvo dodávané s vysielačom v lokalizačnej sade. Univerzálna veľkosť krokodíliek vhodná na aplikáciu signálu na väčšinu pripojovacích miest. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Veľké a masívne krokodílky vhodné najmä na priame galvanické napojenie na vodovody a plynovody. Dĺžka káblov 3,5 m.

Konektor na galvanické pripojenie na káble pod napätím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Ak sa musíte často pripájať do rozvodných skríň a nezmestia sa do nich indukčné kliešte alebo nemožno káble vypnúť a odpojiť, je možné použiť tento filter. Týmto príslušenstvom sa môžete bezpečne pripojiť pomocou červenej a čiernej krokodílky až pod napätím do 440 V. Súčasne je možné bez problému použiť čiernu krokodýlku na uzemňovací kolík a využiť tak nezávislé uzemnenie.

A-rám vrátane prepojovacieho kábla Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálnym príslušenstvom na hľadanie plášťových porúch na kábloch.

Transportná taška pre lokátory RD7/8000 Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportná taška pre lokátory Radiodetection RD7000 a RD8000, do ktorej sa vojde nielen prijímač a vysielač, ale tiež veľa príslušenstva. Je možné objednať aj verziu s kolieskami na jednoduché prevážanie po rovných hladkých povrchoch.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimoriadne silný neodymový permanentný magnet určený na aplikáciu signálu na ťažko prístupné miesta na priamu galvanickú aplikáciu pomocou krokodílok. Magnet je teraz súčasťou základného príslušenstva všetkých vysielačov značky Radiodetection.

Neodymové magnety sú schopné uniesť viac ako tisícnásobok vlastnej váhy. Magnet veľkosti malej mince tak môže udržať železný predmet s hmotnosťou okolo 10 kg.

Indukčné kliešte 50 mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukčné kliešte 50 mm sú najmenšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 50 mm sa pre svoju veľkosť hodia na trasovanie oznamovacích a NN káblov. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím. Obsahuje šikovný konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené). Ku kliešťam je možné dokúpiť aj tyč na pohodlné a bezpečné pripojenie klieští v neprístupnom prostredí trafostaníc.

Indukčné kliešte 220 mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukčné kliešte 220 mm sú najväčšie kliešte z nášho sortimentu. Pre svoju veľkosť sú vhodné najmä na trasovanie VN káblov a potrubí s priemermi do 220 mm. Možno ich použiť samozrejme aj u NN rozvodných skríň (RIS, PRIS), kde je dostatok priestoru na objatie aspoň jednej fázy a nuláku. Použitie klieští je jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Kliešte sú k vysielaču pripojené cez šikovný konektor (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Tvar zakrivenia dotykovej plochy predurčuje tento stetoskop pre použitie najmä na kábloch so stredným priemerom. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Výhodou malého stetoskopu je závit, do ktorého je možné napojiť predlžovacie tyč alebo tyče. To je veľmi praktické z hľadiska bezpečnosti alebo ak je miesto neprístupné. Funguje nielen pri priamom napojení, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím.

Veľký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Veľký stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač. Stačí priložiť stetoskop, ktorý je pripojený k prijímaču a sledovať odozvu na displeji. Veľký stetoskop má flexibilnú ohýbaciu časť a je vhodný na káble väčších priemerov (VN) a identifikáciu v rozvodných skriniach. Flexibilná časť je praktická z hľadiska bezpečnosti a prístupnosti. Možno použiť nielen na priame napojenie vysielača, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím.

Zásuvkový konektor 230 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor na privedenie signálu do rozvodov NN cez zásuvku 230 V.

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8 Ah pre vysielač, nabíjanie 230 i 12 V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pre vysielače modelov Radiodetection RD7/8000™ typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah!

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9 Ah pre prijímač, nabíjanie 230 V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pre prijímače modelov Radiodetection RD5/7/8000™ typu NiMH s kapacitou 9 Ah! Možné doobjednať nabíjanie 12 V do auta.

Nabíjanie aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z autozásuvky 12 V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíjanie z auta pre akumulátor 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000. Nikdy nezostanete v teréne bez energie. Možno zakúpiť aj celú profesionálnu sadu akumulátor-nabíjanie  12 V -nabíjanie 230 V.

Nabíjanie aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabíjanie akumulátora NiMH 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™ zo zásuvky 230 V. Je možné objednať aj celú kompletnú aku sadu aku-nabíjanie 12 V -nabíjanie 230 V.

Nabíjanie Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitné a preverené nabíjanie Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Nabíjanie Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitné a preverené nabíjanie Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Dobíjacie batérie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitné dobíjacie batérie typu D 10000 mAh, vhodné na prevádzku v prijímačoch a vysielačoch firmy Radiodetection. Balenie po 2 ks.

Nabíjanie TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíjanie NiMH batérií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pre vysielače a prijímače firmy Radiodetection. Ekonomický variant, spokojnosť. Možnosť dobíjania ako z 12 V (autá) aj zo siete 230 V.

Dobíjacie batérie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Dobíjacie batérie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické riešenie dobíjacích batérií pre prijímače a vysielače firmy Radiodetection. Balenie po 1 ks.

Predlžovací uzemňovací kábel 100 m Kód: RNESC/SC

Ideálne príslušenstvo na trasovanie zložitých situácií (vodovodné prípojky), kedy potrebujeme dostať signál až na koniec vedenia.

RD4/7/8KTx Uzemňovací kolík Kód: RD04/ET2980P8

Pohodlné zapichnutie aj do suchej zeminy vďaka skrutkovitej konštrukcii.

Adaptér príslušenstva z radu RD400™ Kód: RD17/TX2646E1

Ak máte staré príslušenstvo k radu RD400™, pomocou adaptérov ho pripojíte k novým radom RD4/7/8000™. K dispozícii ako adaptér pre príslušenstvo k vysielačom a aj prijímačom.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa sa spojí s lokátorom a pomocou potápačov zisťuje trasu a hĺbku vedenia pod riečnym dnom. Anténu si môžete zaobstarať buď s frekvenciami 512 a 640 Hz alebo 8 kHz.

Transportná taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v nej bude ako v bavlnke.


Referencie

Bratislavská teplárenská, a.s. Enigma , RD8100™ - VÝPREDAJ! , Aqua M-200

Ochota pomôcť pri riešení problémov, príjemný kolektív, dobre zvolené školenia a prístup k zákazníkovi cez každoročné roadshow. ENIGMA je špička v odbore - spokojnosť. S RD8100 práve začíname…ČR - AMPER 2021

17. 5. 2022
až 22. 5. 2022

Akustický lokátor plastových plynovodných potrubí GAS TRACKER 2

Konečne "poriadny macher" na plastové potrubia. Dosah až 300 m. Presnosť v rámci cm. Čoskoro i pre vodárov!

Ing. Peter Maňko | 19. 5. 2021

Reflektometer CS90

"Impulzák" strednej triedy s 1ns šírkou impulzu a českým menu. Ďalší prírastok do nášho portfólia...

Ing. Peter Maňko | 13. 5. 2021

Našlapaný prenosný ultrazvukový prietokomer

Lokalizácia porúch pomocou merania nočných minimálnych prietokov • Kontrola čerpadiel • Analýza spotrebísk...

Mgr. Marián Zelenický | 11. 5. 2021

Zaujal vás tento produkt?

Ing. Peter Maňko

Káble, NN + VN