Lokátor Radiodetection RD7100™ - VÝPREDAJ!

Profesionál s vynikajúcim pomerom cena výkon.

  • Mimoriadna záruka 3 roky
  • Meranie hĺbky na 50 Hz
  • Navigačný režim bez nutnosti mávať s lokátorom
  • Dynamická ochrana lokátora proti rušeniu

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

Odľahčená konštrukcia.
Funkcia na rozlíšenie preindukovaných signálov z cudzích sietí.
Zvýšené krytie IP65.
Široký výber aktívnych frekvencií.
Dynamická ochrana signálu pri práci v rušnom prostredí.
Možnosť obstarania tohto špičkového lokátora za atraktívne ceny nastala práve teraz! S príchodom modernizovanej verzie RD7200 na trh zahajujeme výpredaj našich skladových zásob. Pri tomto modeli sú k dispozícii len nové kusy. Vyžiadajte si teda ponuku priamo u niektorého z našich obchodníkov. Toto oznámenie sa týka klasických verzií bez antén na markery. Modely RD7100MRx s integrovanými anténami na markery sú v ponuke aj naďalej.

 

RD7100™ disponuje rovnako ako RD8100™ unikátnym usporiadaním 5 indukčných cievok, vďaka ktorým má aj nové plánovacie režimy pre ešte pohodlnejšiu navigáciu po trase vedenia. Veľký prehľadný displej s perfektnou viditeľnosťou na slnku podáva jasné a intuitívne informácie. Okrem intenzity signálu, navigačných šípok a ikony trasovacieho režimu zobrazuje aj indikátor smeru trasovaného vedenia (tzv. kompas), hĺbku uloženia vedenia a veľkosť prúdu aktívneho signálu. Meranie veľkosti prúdu je veľmi dôležitou funkciou lokátora, lebo práve tá výrazne pomáha pri orientácii v husto zasieťovanej oblasti, kde sa môže vyskytovať množstvo parazitných signálov z cudzích sietí. Lokátor je ľahký a perfektne vyvážený, aby aj dlhá práca s ním nebola pre obsluhu utrpením.

Zásadná charakteristikou tejto rady je, že jednotlivé modely sú svojou výbavou predurčené pre uplatnenie na konkrétny typ inžinierskej siete a dostatočne vybavené na kvalitné profesionálne trasovanie. Majú totiž rovnakú konštrukciu a "mozog" ako najvyššie modely RD8100™ a to vrátane predĺženej záruky 3 roky. Sú len "orezané" o pár nadštandardných funkcií, aby tak boli cenovo viac atraktívne. Ide napríklad o funkciu merania smeru prúdu alebo vzdialené ovládanie vysielača prijímačom.

Hlavné funkcie

Aktívne frekvencie (vedenie/sondy)

4-7/0-4 podľa modelu.

Mimoriadna záruka 3 roky

Pasívne frekvencie

2-3 podľa modelu.

Meranie hĺbky s vysielačom

Automatické.

Meranie hĺbky na 50 Hz

Modely PL a PLG.

Meranie veľkosti prúdu

Súčasné zobrazenie hĺbky aj prúdu

Lokátor stále zobrazuje na displeji hodnotu hĺbky a veľkosti prúdu.

Navigačný režim bez nutnosti mávať s lokátorom

Dynamická ochrana lokátora proti rušeniu

Veľmi efektívna ochrana cievok lokátora pri práci v blízkosti zdrojov VN.

Niekoľko režimov na trasovanie

Vrátane bezpečného a komfortného režimu Minima (tzv. hasičov), pri ktorom sa dá trasovať so zdvihnutou hlavou a nie je nutné sledovať stále displej.

Krytie IP65

Zvýšené krytie na IP65.

Kompas

Po celú dobu indikuje smer trasovaného vedenia.

Power filtre

Efektívnejšie pasívne vyhľadávanie bez vysielača na silové harmonické frekvencie.

Vstavaná GPS

Modely PLG a TLG.

Poruchy na kábloch

S A-rámom možnosť lokalizácie plášťových porúch metódou 8kFF.

Identifikácia káblov v zväzku

So stetoskopom.

RD7100™ si môžete zaobstarať v 7 variantoch klasických prijímačov určených na líniové trasovanie (SL, DL, DLG, PL, PLG, TL a TLG). Prídavok "G" značí, že lokátor obsahuje integrovanú GPS s bezplatnou korekciou SBAS. K ním je následne možné voliť jeden z 5 modelov vysielačov podľa výkonu (1, 5 až 10W): TX1, TX5 a TX10 s tím, že ak zvolíte lokátor aj s funkciou lokalizácie porúch na kábloch, tak je treba voliť už len medzi vysielačom TX5 alebo TX10. 

SÚČASŤOU KAŽDEJ SADY (PRIJÍMAČ + VYSIELAČ) JE TIEŽ NASLEDUJÚCE ZÁKLADNÉ PRÍSLUŠENSTVO: Káble na priame pripojenie signálu (červená a čierna krokodílka), uzemňovací predlžovací kábel 10, neodymový magnet, batérie pre vysielač a prijímač (10 ks D alkalické), SK návod.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd. Všetky práva vyhradené.

Režimy trasovania

Pri režime MAXima sú v činnosti horizontálne cievky, ktoré sa najviac vybudia priamo nad vedením a vďaka tomu má lokátor najväčšiu odozvu. Tento režim je jeden z dvoch najdôležitejších na trasovanie. Na MAXimum je možné pomocou otočenia lokátora o 90° oboma smermi a určovať tak smer vedení. Naviac ešte lokátor meria hĺbku a veľkosť signálneho prúdu.

Tento režim je výhodné používať na začiatku akcie po napojení vysielača, keď je nutné nájsť našu trasovanú sieť. Lokátor je mimo signál potichu a najviac "hučí" len nad naším signálom. To nám umožňuje vykonávať toto predhľadanie veľmi bezpečne so zdvihnutou hlavou a čakať až na zvuk z lokátora.

Možnosť, keď môžete súčasne na displeji skombinovať presnosť stĺpcového grafu MAXima s navigačnými šípkami MINima, ktoré môžu ukazovať inam a tým indikovať prítomnosť narušeného magnetického poľa. 

U modelov RD7000™, RD7000+™ a RD8000™ navigujú postupne sa zväčšujúce šípky na pozíciu podľa MINima a nemožno to zmeniť.

U modelov RD7100
a RD8100 ide pridržaním tlačítka na zmenu režimov zmeniť šipky zo zväčšujúcich sa, ktoré navádzajú podľa MAXima na krátke navádzané podľa MINima. V tomto režime je nutné pozerať na obe hodnoty oddelene, pretože nie vždy sedia MINimum a MAXimum do rovnakého miesta, ak je narušené magnetické pole.

Pri režime MINima sú v činnosti vertikálne cievky, ktoré nie sú nad vedením vôbec vybudené, a preto v tomto mieste nemá lokátor žiadnu odozvu. So zväčšujúcou sa vzdialenosťou od vedenia sa odozva zväčšuje. Režim je veľmi jednoduchý vďaka dvom šípkam, ktoré jednoznačne určia miesto trasovaného signálu. 

V tomto režime nemusíme sledovať displej vďaka zvuku, ktorý je na každú stranu rôzny. Preto sa tento režim vžil do podvedomia odbornej verejnosti ako režim "HASIČI". 

Na zistenie presnej polohy vedenia je ale vždy ešte nutné prepnúť lokátor do režimu MAXima a skontrolovať, či trasa súhlasí s trasou v tomto režimu. 


Príslušenstvo

Indukčné kliešte 100mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukčné kliešte 100 mm sú najpredávanejšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 100 mm sú pre svoju veľkosť univerzálne na trasovanie káblov, plynovodov, teplovodov, vodovodov atď. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi dobre indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Tieto kliešte sa považujú za základné vybavenie každej lokalizačnej sady. Obsahuje inteligentný konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozpozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač a to priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Platí nielen pre priame napojenie, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini a podobne.

Káble na priame pripojenie MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodíliek vhodná najmä na priame galvanické napojenie na tenké telekomunikačné káble. V sade sú dve veľkosti krokodíliek a je možné ich vymeniť podľa aktuálnej situácie. Výmena pomocou rýchlospojky netrvá ani 2 sekundy. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie UNIVERZÁLNE Kód: RD17/TX2609E1

Štandardné základné príslušenstvo dodávané s vysielačom v lokalizačnej sade. Univerzálna veľkosť krokodíliek vhodná na aplikáciu signálu na väčšinu pripojovacích miest. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Veľké a masívne krokodílky vhodné hlavne na priame galvanické napojenie na vodovody a plynovody. Dĺžka káblov 3,5 m.

Konektor na galvanické pripojenie na káble pod napätím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Ak sa musíte často pripájať do rozvodných skríň a nezmestia sa do nich indukčné kliešte alebo nemožno káble vypnúť a odpojiť, je možné použiť tento filter. Týmto príslušenstvom sa môžete bezpečne pripojiť pomocou červenej a čiernej krokodílky až pod napätím do 440 V. Súčasne je možné bez problému použiť čiernu krokodýlku na uzemňovací kolík a využiť tak nezávislé uzemnenie.

A-rám vrátane prepojovacieho káblu Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálnym príslušenstvom na hľadanie plášťových porúch na kábloch.

Transportná taška na lokátory RD7/8000™ Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportná taška pre lokátory Radiodetection RD7000™ a RD8000™, do ktorej sa vojde nielen prijímač a vysielač, ale tiež veľa príslušenstva. Je možné objednať aj verziu s kolieskami na jednoduché prevážanie po rovných hladkých povrchoch.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimoriadne silný neodymový permanentný magnet určený na aplikáciu signálu na ťažko prístupné miesta na priamu galvanickú aplikáciu pomocou krokodílok. Magnet je teraz súčasťou základného príslušenstva všetkých vysielačov značky Radiodetection.

Neodymové magnety sú schopné uniesť viac ako tisícnásobok vlastnej váhy. Magnet veľkosti malej mince tak môže udržať železný predmet s hmotnosťou okolo 10 kg.

Indukčné kliešte 50 mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukčné kliešte 50 mm sú najmenšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 50 mm sa pre svoju veľkosť hodia na trasovanie oznamovacích a NN káblov. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím. Obsahuje šikovný konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené). Ku kliešťom je možné dokúpiť aj tyč na pohodlné a bezpečné pripojenie klieští v neprístupnom prostredí trafostaníc a podobne.

Indukčné kliešte 220 mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukčné kliešte 220 mm sú najväčšie kliešte z nášho sortimentu. Pre svoju veľkosť sú vhodné najmä na trasovanie VN káblov a potrubí s priemermi do 220 mm. Možno ich použiť samozrejme aj u NN rozvodných skríň (RIS, PRIS), kde je dostatok priestoru na objatie aspoň jednej fázy a nuláku. Použitie klieští je jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Kliešte sú k vysielaču pripojené cez šikovný konektor (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Tvar zakrivenia dotykovej plochy predurčuje tento stetoskop pre použitie najmä na kábloch so stredným priemerom. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Výhodou malého stetoskopu je závit, do ktorého je možné napojiť predlžovacie tyč alebo tyče. To je veľmi praktické z hľadiska bezpečnosti alebo ak je miesto neprístupné. Funguje nielen pri priamom napojení, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím.

Veľký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Veľký stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač. Stačí priložiť stetoskop, ktorý je pripojený k prijímaču a sledovať odozvu na displeji. Veľký stetoskop má flexibilnú ohýbaciu časť a je vhodný na káble väčších priemerov (VN) a identifikáciu v rozvodných skriniach. Flexibilná časť je praktická z hľadiska bezpečnosti a prístupnosti. Možno použiť nielen na priame napojenie vysielača, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím.

Zásuvkový konektor 230 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor na privedenie signálu do rozvodov NN cez zásuvku 230 V. 

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8 Ah pre vysielač, nabíjanie 230 aj 12 V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pre vysielače modelov Radiodetection RD7/8000™ typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah! 

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9 Ah pre prijímač, nabíjanie 230 V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pre prijímače modelov Radiodetection RD5/7/8000™ typu NiMH s kapacitou 9 Ah! Možné doobjednať nabíjanie 12 V do auta.

Nabíjanie aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000™ z autozásuvky 12 V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíjanie z auta pre akumulátor 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™. Nikdy nezostanete v teréne bez energie. Možno zakúpiť aj celú profesionálnu sadu akumulátor-nabíjanie 12 V -nabíjanie 230 V.

Nabíjanie aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabíjanie akumulátora NiMH 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™ zo zásuvky 230 V. Je možné objednať aj celú kompletnú aku sadu aku-nabíjanie 12 V -nabíjanie 230 V.

Nabíjanie Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitné a preverené nabíjanie Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Nabíjanie Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitné a preverené nabíjanie Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Dobíjacie batérie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitné dobíjacie batérie typu D 10000 mAh, vhodné na prevádzku v prijímačoch a vysielačoch firmy  Radiodetection. Balenie po 2 ks.

Nabíjanie TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíjanie NiMH batérií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pre vysielače a prijímače firmy Radiodetection. Ekonomický variant, spokojnosť. Možnosť dobíjania ako z 12 V (autá) aj zo siete 230 V.

Dobíjacie batérie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Dobíjacie batérie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické riešenie dobíjacích batérií pre prijímače a vysielače firmy Radiodetection. Balenie po 1 ks.

Predlžovací uzemňovací kábel 100 m Kód: RNESC/SC

Ideálne príslušenstvo na trasovanie zložitých situácií (vodovodné prípojky), kedy potrebujeme dostať signál až na koniec vedenia.

RD4/7/8KTx Uzemňovací kolík Kód: RD04/ET2980P8

Pohodlné zapichnutie aj do suchej zeminy vďaka skrutkovitej konštrukcii.

Adaptér príslušenstva z radu RD400 Kód: RD17/TX2646E1

Ak máte staré príslušenstvo k radu RD400™, pomocou adaptérov ho pripojíte k novým radom RD4/7/8000™. K dispozícii ako adaptér pre príslušenstvo k vysielačom a aj prijímačom.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa sa spojí s lokátorom a pomocou potápačov zisťuje trasu a hĺbku vedenia pod riečnym dnom. Anténu si môžete zaobstarať buď s frekvenciami 512 a 640 Hz alebo 8 kHz.

Transportná taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v nej bude ako v bavlnke.ČR - AMPER 2021

17. 5. 2022
až 22. 5. 2022

Nasprejujte si nové potrubie do starého

Hľadáme po svete nové technológie, ktoré by vám uľahčili život s inžinierskymi sieťami. Táto veta znie z...

Mgr. Marián Zelenický | 15. 2. 2021

Pri strate signálu pomôže režim Maxima

Ak pracujeme v režime s navigačnými šípkami a stratí sa nám signál, je vždy jeho následné dohľadávanie...

Bc. Peter Maňko | 8. 2. 2021

Inšpekcia aj ťažko prístupných šácht rýchlo a jednoducho

Inšpekcia šácht nie je vždy jednoduchou záležitosťou. Šachty bývajú často zle prístupné, a potom je...

Lukáš Zelenický | 3. 2. 2021

Zaujal vás tento produkt?

Bc. Peter Maňko

Káble, NN + VN