RD7100™ patrí medzi špičkové lokátory potrubia, ktoré len tak niečo nerozhodí

  • Počet aktívnych frekvencií (vedenie/sondy)
  • Pasívne frekvencie
  • Meranie hĺbky s vysielačom
  • Meranie hĺbky na 50 Hz

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

Odľahčená konštrukcia.
Funkcia na rozlíšenie preindukovaných signálov z cudzích sietí.
Zvýšené krytie IP65.
Široký výber aktívnych frekvencií.
Dynamická ochrana signálu pri práci v rušnom prostredí.

Rovnako ako vlajkový model RD8100™, tak tiež modelová rada Radiodetection RD7100™ prichádza s novým unikátnym usporiadaním 5 cievok, ktoré umožňujú používateľovi použitie nových režimov pre ešte pohodlnejšiu navigáciu po trase vedenia. Všetky modely opäť vynikajú mimoriadne ľahkou konštrukciou aj pri zvýšenom krytí IP65 a naďalej u značky Radiodetection povestnou jednoduchosťou a rýchlosťou ovládania. Všetky modely samozrejme disponujú teraz už neodmysliteľnou a bezkonkurenčnou aktívnou dynamickou ochranou proti rušivým vplyvom zo zdrojov vysokého napätia, ktorá umožňuje vysoko efektívne trasovanie aj v blízkosti trafostaníc alebo nadzemných vedení VN. 

Je isté, že sa táto modelová rada stane opäť veľmi žiadanou pre tých, ktorí chcú kvalitný profesionálny lokátor, na ktorý sa môžu spoľahnúť, ale nechcú do tejto techniky investovať maximum, pretože by napríklad nevyužili všetky funkcie najvybavenejších modelov rady RD8100 alebo majú omedzený rozpočet. Vďaka precíznej kvalite výroby dostáva vlastník ktoréhokoľvek modelu tejto rady samozrejme automaticky nadštandardnú záruku v obore v dĺžke 3 roky! 

Technická špecifikácia

Počet aktívnych frekvencií (vedenie/sondy)

4-7/0-4 podľa modelu

Pasívne frekvencie

2-3 podľa modelu

Meranie hĺbky s vysielačom

Automatické

Meranie hĺbky na 50 Hz

podľa modelu

Meranie veľkosti prúdu

Súčasné zobrazenie hĺbky aj prúdu

Samostatný režim Maxima

Samostatný režim Minima

Spoločný režim Max/Min na displeji

Navigačný režim

Kompas

Power filtre

Vstavaná GPS

podľa modelu

Poruchy na kábloch

podľa modelu

Ukladanie dát o priebehu trasovania

podľa modelu

Identifikácia káblu v zväzku

so stetoskopom

Menu v slovenčine

RD7100™ si môžete poriadiť v 7 variantách klasických prijímačov určených na líniové trasovanie (SL, DL, DLG, PL, PLG, TL a TLG). Prídavok "G" značí, že lokátor obsahuje integrovanú GPS s bezplatnou korekciou SBAS. K ním je následne možné voliť jeden z 5 modelov vysielačov podľa výkonu (1, 5 až 10W): TX1, TX5 a TX10 s tím, že ak zvolíte lokátor aj s funkciou lokalizácie porúch na kábloch, tak je treba voliť už len medzi vysielačom TX5 alebo TX10.


Príslušenstvo

Indukčné kliešte 100mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukčné kliešte 100 mm sú najpredávanejšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 100 mm sú pre svoju veľkosť univerzálne na trasovanie káblov, plynovodov, teplovodov, vodovodov atď. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi dobre indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Tieto kliešte bývajú brané ako základné vybavenie každej lokačnej sady. Obsahujú aktívny konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je príslušenstvo na identifikáciu káblov vo zväzku. Pokiaľ máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopný identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač, priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Platí nielen na priame napojenie, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini a pod.

Káble pre priame pripojenie MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodíliek vhodná hlavne pre priame galvanické napojenie na tenké telekomunikačné káble. V sade sú dve veľkosti krokodíliek a je možné ich vymeniť podľa aktuálnej situácie. Výmena pomocou rýchlospojky netrvá ani 2 sekundy. Dĺžka káblu 3,5 m.

Káble pre priame pripojenie UNIVERZÁLNE Kód: RD17/TX2609E1

Štandardné základné príslušenstvo dodávané s vysielačom v lokačnej sade. Univerzálna veľkosť krokodíliek vhodná pre aplikáciu signálu na väčšinu pripojovacích miest. Dĺžka káblu 3,5 m.  

Káble pre priame pripojenie MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Veľké a masívne krokodílky vhodné hlavne pre priame galvanické napojenie na vodovody a plynovody. Dĺžka káblov 3,5 m.

Konektor na galvanické pripojenie na káble pod napätím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Pokiaľ sa musíte často pripájať do rozvodných skríň a nevojdu sa do nich indukčné kliešte alebo nejde káble vypnúť a odpojiť, je možné použiť tento filter. Týmto príslušenstvom sa môžete bezpečne pripojiť pomocou červenej a čiernej krokodílky až do napätia 440 V. Zároveň je možné bez problémov použiť čiernu krokodílku na uzemňovací kolík a využiť tak nezávislé uzemnenie.

A-rám vrátane prepojovacieho káblu Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálnym príslušenstvom na hľadanie plášťových porúch na kábloch.

Transportná taška pre lokátory RD7/8000™ Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportná taška pre lokátory Radiodetection RD7000™ a RD8000™, do ktorej sa vojde nielen prijímač a vysielač, ale taktiež mnoho príslušenstva. Je možné objednať aj verziu s kolieskami na ľahké prevážanie po rovných hladkých povrchoch.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimoriadne silný neodymový permanentný magnet určený pre aplikáciu signálu na ťažko prístupné miesta pre priamu galvanickú aplikáciu pomocou krokodíliek. Magnet je momentálne súčasťou základného príslušenstva všetkých vysielačov značky Radiodetection.

Neodymové magnety sú schopné uniesť viac než tisícnásobok vlastnej váhy a magnet o veľkosti malej mince tak môže udržať železný predmet o hmotnosti okolo 10 kg.

Indukčné kliešte 50 mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukčné kliešte 50 mm sú najmenšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 50 mm sa pre svoju veľkosť hodia na trasovanie oznamovacích a NN káblov. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi dobre indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím. Obsahujú aktívny konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie ktoré je k vysielaču pripojené). Ku kliešťom je možné dokúpiť aj tyč na pohodlné a bezpečné pripojenie klieští v neprístupnom prostredí trafostaníc a pod.

Indukční kliešte 220 mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukčné kliešte 220 mm sú najväčšie kliešte z nášho sortimentu. Pre svoju veľkosť sú vhodné hlavne na trasovanie VN káblov a potrubí s priemerom do 220 mm. Samozrejme ich je možno použiť aj v NN rozvodných skriniach (RIS, PRIS), kde je dostatok priestoru pre objatie aspoň jednej fázy a nuláku. Použitie klieští je jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Kliešte sú k vysielaču pripojené cez aktívny konektor (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie ktoré je k vysielaču pripojené).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu káblov vo zväzku. Tvar zakrivenia dotykovej plochy predurčuje tento stetoskop pre použitie hlavne na kábloch so stredným priemerom. Pokiaľ máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopný identifikovať konkrétny kábel ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Výhodou malého stetoskopu je závit, do ktorého je možné napojiť predlžovaciu tyč alebo tyče. Je to nesmierne praktické z hľadiska bezpečnosti, alebo pokiaľ je miesto neprístupné. Funguje nielen pri priamom napojení, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini a pod., ktorý je pod napätím.

Veľký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Veľký stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu káblu v zväzku. Pokiaľ máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopný identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač. Stačí priložiť stetoskop, ktorý je pripojený k prijímaču a sledovať odozvu na displeji. Veľký stetoskop má flexibilnú ohýbaciu časť a je vhodný na káble väčších priemerov (VN) a identifikáciu v rozvodných skriniach. Flexibilná časť je praktická z hľadiska bezpečnosti a prístupnosti. Ide použiť nielen na priame napojenie vysielača, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini a pod., ktorý je pod napätím.

Zásuvkový konektor 230 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor na privedenie signálu do rozvodov NN cez zásuvku 230 V. 

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8 Ah pre vysielač, Nabíjačky 230 V aj 12 V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pre vysielače modelov Radiodetection RD7/8000™ typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah!. 

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9Ah pre prijímač, Nabíjačka 230 V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pre prijímače modelov Radiodetection RD5/7/8000™ typu NiMH s kapacitou 9 Ah!. Možné doobjednať nabíjačku 12 V do auta.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000™ z autozásuvky 12 V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíjač z auta na akumulátor 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™. Nikdy nezostanete v teréne bez energie. Ide zakúpiť aj celú profesionálnu sadu akumulátor-nabíjač 12 V - nabíjač 230 V.

Nabíjač aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000™ z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabíjanie akumulátoru NiMH 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™ zo zásuvky 230 V. Ide objednať aj celú kompletnú aku sadu Aku-nabíjač 12 V - nabíjač 230 V.

Nabíjač Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitný a preverený nabíjač Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E. 

Nabíjač Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitný a preverený nabíjač Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E. 

Dobíjacia batérie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitná dobíjacia batéria typu D 10000 mAh, vhodné pre prácu v prijímačoch a vysielačoch firmy Radiodetection. Balenie po 2 ks.

Nabíjač TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíjač Nimh batérií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pre vysielače a prijímače firmy Radiodetection. Ekonomický variant, spokojnosť. Možnosť dobíjanie ako z 12 V (auta) tak zo siete 230 V.

Nabíjacie batérie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Nabíjacie batéria typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické riešenie nabíjacích batérií pre prijímače a vysielače firmy Radiodetection. Balenie po 1 ks.

Predlžovací uzemňovací kábel 100 m Kód: RNESC/SC

Ideálne príslušenstvo na trasovanie obtiažnych situácií (vodovodné prípojky), keď potrebujeme dostať signál až na koniec vedenia.

RD4/7/8KTx Uzemňovací kolík Kód: RD04/ET2980P8

Pohodlné zapichnutie aj do suchej zeminy vďaka šróbovacej konštrukcii.

Adaptér príslušenstva z rady RD400™ Kód: RD17/TX2646E1

Pokiaľ máte staré príslušenstvo k rade RD400™, pomocou adaptérov ho pripojíte k novým radám RD4/7/8000™. K dispozícií je adaptér pre príslušenstvo k vysielačom a aj prijímačom.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa sa spojí s lokátorom a za pomoci potápačov zisťuje trasu a hĺbku vedenia pod riečnym dnom. Anténu možno kúpiť buď s frekvenciami 512 a 640 Hz alebo 8 kHz.

Transportná taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v nej bude ako v bavlnke.ČR - AMPER 2021

17. 5. 2022
až 22. 5. 2022

Nasprejujte si nové potrubie do starého

Hľadáme po svete nové technológie, ktoré by vám uľahčili život s inžinierskymi sieťami. Táto veta znie z...

Mgr. Marián Zelenický | 15. 2. 2021

Pri strate signálu pomôže režim Maxima

Ak pracujeme v režime s navigačnými šípkami a stratí sa nám signál, je vždy jeho následné dohľadávanie...

Bc. Peter Maňko | 8. 2. 2021

Inšpekcia aj ťažko prístupných šácht rýchlo a jednoducho

Inšpekcia šácht nie je vždy jednoduchou záležitosťou. Šachty bývajú často zle prístupné, a potom je...

Lukáš Zelenický | 3. 2. 2021

Zaujal vás tento produkt?

Bc. Peter Maňko

Káble, NN + VN