Telemetrický datalogger na vzdialené sledovanie prietokov, tlakov a iných veličín.

  • Meranie prietoku
  • Meranie tlaku
  • Výdrž batérie až 10 rokov
  • Nastaviteľný interval ukladania
  • Alarmové hlásenia
  • Cloudové spracovanie dát
  • Rozhranie RS485 (Dopplery)

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

XiLog+ je nová generácia telemetrických dataloggerov od spoločnosti Ovarro. Dataloggery Xilog+ sa využívajú na vzdialené sledovanie prietoku z vodomerov, výšky hladín vodojemov, modelovanie sietí, meranie tlaku, zrážok.

Batériová prevádzka

Datalogger Xilog+ je napájaný lítiovou batériou, jej životnosť závisí na spôsobe použitia a početnosti odosielania od dvoch do päť rokov. Ak je k dispozícii elektrická sieť, dá sa datalogger napájať externým 12 V adaptérom. 

Vysoká presnosť

Presnosť analógových vstupov (tlakových snímačov) je 0,1 % z celkovej škály. Zariadenie má autokalibračnú funkciu (nastavenie nuly). Je možné zaznamenávať aj obojsmerný prietok. Obe hodnoty (plusovú aj mínusovú) je možné zaznamenávať v rámci jedného kanálu. Tak isto sa dajú pripojiť aj združené vodomery a sledovať tak oba výstupy prostredníctvom jediného kanálu.

Spoľahlivá komunikácia

Komunikácia s PC prebieha pomocou vysokorýchlostného USB. Všetky typy loggerov je možné nastaviť na komunikáciu cez mobilnú sieť (850/900/1800/1900 MHz) prostredníctvom GPRS, SMS alebo ich kombinácie. Prenosový interval môže byť nastavený už od 15 minút až po 24 hodín. V prípade naozaj slabého signálu je možné rovnako použiť externú anténu.

Alarmy

Veľkým pomocníkom je tzv. profilový alarm. Pomocou alarmov sa dajú sledovať prietoky v priebehu dňa a ak dôjde k odchýlke od bežných hodnôt, napríklad vznikne porucha na vodovodnom rade, datalogger urýchlene odošle alarmovú SMS správu na mobilný telefón.

Technická špecifikácia

Meranie prietoku

Pomocou magnetického alebo optického snímača vie Xilog+ sledovať aktuálny prietok cez ľubovoľný vodomer. Sledovaním minimálnych nočných prietokov možno ľahko odhaliť poruchu na vodovodnom rade a tiež jej veľkosť.

Meranie tlaku

Vstavaný tlakový snímač dokáže merať tlak na vodovodnej sieti s presnosťou 0,1 % v rozsahu 10 alebo 20 barov. Toto je možné využiť napr. na kontrolu a stráženie redukčných ventilov - meranie tlaku pred a za redukčným ventilom alebo na meranie výšky vodnej hladiny.

Výdrž batérie až 10 rokov

Xilog+ je napájaný lítiovými batériami, ktoré môžu zabezpečiť prevádzku dataloggera až na 10 rokov. Ak je k dispozícii elektrická sieť, môže Xilog+ napájať externý adaptér z 230 V.

Analógový vstup 4-20 mA

Ku Xilogu+ možné pripojiť rôzne typy analógových prevodníkov (externé tlakové snímače, hladinomery, teplotné snímače) ktoré pracujú na princípe prúdovej slučky 4-20 mA.

Nastaviteľný interval ukladania

Interval ukladania hodnôt je možné nastaviť od 1 sekundy až do 24 hodín.

Alarmové hlásenia

Xilog+ možno nastaviť tak, aby strážil hodnoty meraných veličín, napr. hladinu vodojemu alebo minimálny nočný prietok. Pri prekročení nastavenej hodnoty informuje užívateľa textovou správou do mobilného telefónu.

Cloudové spracovanie dát

Všetky namerané dáta sa odosielajú na zabezpečené cloudové úložisko. Užívateľ má prístup k týmto dátam z ľubovoľného počítača s prístupom na internet prostredníctvom webovej aplikácie Primeweb.

Rozhranie RS485 (Dopplery)

Vďaka rozhraniu RS485 možno ku Xilogu+ (len model 2W) pripojiť špeciálne typy dopplerovských snímačov a prietokomerov, s ktorými možno merať napríklad prietok v kanalizácii.

Fotogaléria


Referencie

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. Enigma , RD8100 MRx , Xilog+

Kvalitné prístroje, vynikajúci, profesionálny a vždy ochotný personál firmy! ENIGMA - dobrá a jednoduchá obsluha prístroja, slabšie meranie na plastových priemeroch potrubia, ale inak vysoká spokojnosť. RD545 - super prístroj s vynikajúcou citlivosťou a ten zvon je fantastický!Smart memo - Inovácia v tlakových skúškach kanalizácií

Neoddeliteľnou súčasťou pri stavbe kanalizácie je tlaková skúška potrubia. Smart memo je digitálny tlakomer od...

Filip Ondráček | 21. 2. 2024

Testovanie zariadenia Zonescan NBIoT vo VVS Košice

Na konci minulého roka sme vykonali rozsiahle testovanie zariadenia Zonescan NBIoT vo VVS Košice. Nájdete tu nielen...

Ing. Ladislav Veselý | 13. 2. 2024

Nový mikrofón DXmic

Testujeme nový mikrofón z dielní britských konštruktérov! Akustická sada DXmic prináša používateľovi...

Pepa Pospíšil | 5. 2. 2024

Zaujal vás tento produkt?

Ing. Ladislav Veselý

Vodovody a kanalizácie

Ing. Branislav Magdolen

Plynovody a vodovody