Lokátor Radiodetection PCMx™

Unikátny viacúčelový lokátor umožňujúci veľmi rýchlu lokalizáciu miesta porúch na katodicky chránených produktovodoch.

  • Aktívne frekvencie
  • Pasívne frekvencie
  • Meranie smeru prúdu
  • 5 lokátorov v jednom

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

Poškodená izolácia potrubí alebo vodivé spojenie s ďalšími podzemnými zariadeniami môže spôsobiť nedostatočnú účinnosť systému katodickej ochrany. Systém PCMxᵀᴹ je navrhnutý špeciálne na identifikáciu a lokalizáciu týchto porúch. K dispozícií má dva vysielače s výkonom 25 W a 150 W, ktoré umožňujú podľa druhu vonkajšej izolácie a taktiež podľa počtu porúch vykonať kontrolu až na 30 km. Súčasťou systému je aj A-rám, s ktorého pomocou je možné vyhľadať miesto poruchy s centimetrovou presnosťou. 

Technická špecifikácia

Aktívne frekvencie

(vedenie/sondy)

Pasívne frekvencie

Power, Rádio, CPS, CATV

Meranie smeru prúdu

Súčasné meranie hĺbky a prúdu

Meranie hĺbky na Power

5 lokátorov v jednom

Odnímateľný magnometer

Vyhľadávanie porúch na izolácií

SÚČASŤOU KAŽDEJ SADY (PRIJÍMAČ + VYSIELAČ) JE TAKTIEŽ NASLEDUJÚCE ZÁKLADNE PRÍSLUŠENSTVO: Káble na priame pripojenie signálu (červená a čierna krokodílka), uzemňovací predlžovací kábel 10 m, uzemňovací kolík, neodymový magnet, batérie pre vysielač a prijímač (10 ks D alkalické), SK návod.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd.  All rights reserved.

Režimy trasovania

Pri režime MAXima sú v činnosti horizontálne cievky, ktoré sa najviac vybudia priamo nad vedením a vďaka tomu má lokátor najväčšiu odozvu. Tento režim je jeden z dvoch najdôležitejších na trasovanie. Na MAXimum je možné pomocou otočenia lokátora o 90° oboma smermi určiť smer vedení. Navyše lokátor ešte meria hĺbku a veľkosť signálneho prúdu.

Tento režim sa používa na začiatku, keď je nutné dohľadať našu trasovanú sieť. Lokátor je potichu a najviac "hučí" len nad naším signálom.

Možnosť, keď môžete súčasne na displeji skombinovať presnosť stĺpcového grafu MAXima s navigačnými šípkami MINima, ktoré môžu ukazovať inam a tým indikovať prítomnosť narušeného magnetického poľa.

U modelov RD7000™, RD7000+™ a RD8000™ sú navigačné šípky (postupne sa zväčšujúce) navádzané podľa MINima a nejde to zmeniť.

U modelov RD7100™ a RD8100™ ide pridržaním tlačidla zmeny režimov zmeniť šípky zo zväčšujúcich sa, ktoré navádzajú podľa MAXima na krátke - navádzané podľa MINima. V tomto režime je nutné pozerať sa na obe hodnoty oddelene, pretože nie vždy sedí MINimum a MAXimum v rovnakom bode. 

Funguje podobne ako režim MAXima, ale dáva širšiu odozvu. Na druhú stranu disponuje v tomto režime najvyššou citlivosťou, a preto je jeho využitie pri detekcii veľmi slabých signálov na konci vedení alebo u vedení nachádzajúcich sa hlboko. 

Týmto režimom disponujú iba modely RD4000™, RD8000™ a RD8100™. 

Pri režime MINima sú v činnosti vertikálne cievky, ktoré nie sú nad vedením vôbec vybudené, a preto v tomto mieste nemá lokátor žiadnu odozvu. So zväčšujúcou sa vzdialenosťou od vedenia sa odozva zväčšuje. Režim je veľmi jednoduchý vďaka dvom šípkam, ktoré jednoznačne určia miesto trasovaného signálu. 

V tomto režime nemusíme sledovať displej vďaka zvuku, ktorý je na každú stranu rôzny. Preto sa tento režim vžil do podvedomia odbornej verejnosti ako režim "HASIČI". 

Na zistenie presnej polohy vedenia je ale vždy ešte potreba prepnúť lokátor do režimu MAXima a skontrolovať, či trasa súhlasí s trasou v tomto režime.


Príslušenstvo

Indukčné kliešte 100 mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukčné kliešte 100 mm sú najpredávanejšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 100 mm sú pre svoju veľkosť univerzálne na trasovanie káblov, plynovodov, teplovodov, vodovodov, atď. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Ak sa jedná o trasovanie káblov stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Tieto kliešte sa považujú za základne vybavenie každej lokalizčnej sady. Obsahujú konektor na pripojenie k vysielaču ( nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopný identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač a to priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Platí nie len pre priame napojenie, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodovej skrini a pod. 

Káble na priame pripojenie MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodíliek vhodná hlavne na priame galvanické napojenie na tenké telekomunikačné káble. V sade sú dve veľkosti krokodíliek a je možné ich vymeniť podľa aktuálnej situácie. Výmena pomocou rýchlospojky netrvá ani 2 sekundy. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie UNIVERZÁLNE Kód: RD17/TX2609E1

Štandardné základné príslušenstvo dodávané s vysielačom v lokačnej sade. Univerzálna veľkosť krokodíliek je vhodná na aplikáciu signálu na väčšinu pripojovacích miest. Dĺžka káblov 3,5 m.  

Káble na priame pripojenie MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Veľké a masívne krokodílky vhodné hlavne na priame galvanické napojenie na vodovody a plynovody. Dĺžka káblov 3,5 m.

Konektor na galvanické pripojenie na káble pod napätím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Ak sa musíte často pripájať do rozvodných skríň a nezmestia sa do nich indukčné kliešte alebo káble nemožno vypnúť a odpojiť, je možné požiť tento filter. Týmto príslušenstvom sa môžete bezpečne pripojiť pomocou červenej a čiernej krokodílky až po napätie do 440 V. Súčasne je možné bez problému použiť čiernu krokodílku na uzemňovací kolík a využiť tak nezávislé uzemnenie.

A-rám vrátane prepojovacieho kábla Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálnym príslušenstvom pre hľadanie plášťových porúch na kábloch.

Transportná taška na lokátory RD7/8000™ Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportná taška na lokátory Radiodetection RD7000™ a RD8000™, do ktorej sa vojde nielen prijímač a vysielač, ale taktiež mnoho príslušenstva. Je možné objednať aj verziu s kolieskami na ľahšie prevážanie po rovných hladkých povrchoch.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimoriadne silný neodymový permanentný magnet určený na aplikáciu signálu na ťažko prístupné miesta na priamu galvanickú aplikáciu pomocou krokodíliek. Magnet je teraz súčasťou základného príslušenstva všetkých vysielačov značky Radiodetection.

Neodymové magnety sú schopný uniesť viac ako tisícnásobok vlastnej váhy. Magnet veľkosti malej mince tak môže udržať železný predmet o hmotnosti okolo 10 kg.

Indukční kliešte 50 mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukčné kliešte 50 mm sú najmenšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 50 mm sa pre svoju veľkosť hodia na trasovanie oznamovacích a NN káblov. Sú jedným z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Ak sa jedná o trasovanie káblov stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím. Kliešte obsahujú konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené). Ku kliešťom je možné dokúpiť aj tyč na pohodlné a bezpečné pripojenie klieští v neprístupnom prostredí trafostaníc a pod.

Indukčné kliešte 220 mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukčné kliešte 220 mm sú najväčšie z nášho sortimentu. Kvôli svojej veľkosti sú vhodné hlavne na trasovanie VN káblov a potrubí priemerov 220 mm. Dá sa použiť samozrejme aj u NN rozvodných skríň (RIS, PRIS), kde je dostatok priestoru na obsiahnutie aspoň jednej fázy a nuláku. Použitie klieští je jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Ak sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Kliešte sú k vysielaču pripojené cez konektor (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Tvar zakrivenia dotykovej plochy predurčuje tento stetoskop na použitie hlavne na kábloch so stredným priemerom. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Výhodou malého stetoskopu je závit, do ktorého je možné napojiť predlžovaciu tyč alebo tyče. Je to veľmi praktické z hľadiska bezpečnosti alebo ak je miesto neprístupné. Funguje nielen pri priamom napojení, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím a pod.

Veľký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Veľký stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač. Stačí priložiť stetoskop, ktorý je pripojený k prijímaču a sledovať odozvu na displeji. Veľký stetoskop má flexibilnú ohybnú časť a je vhodný na káble väčších priemerov (VN) a identifikáciu v rozvodných skriniach. Flexibilná časť je praktická z hľadiska bezpečnosti a prístupnosti. Dá sa použiť nielen na priame napojenie vysielača, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodovej skrini, ktorý je pod napätím a pod.

Zásuvkový konektor 230 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor na privedenie signálu do rozvodov NN cez zásuvku 230 V.

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8 Ah pre vysielač, Nabíjačka 230 V aj 12 V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pre vysielače modelov Radiodetection RD7/8000™ typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah.

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9 Ah pre prijímač, Nabíjačka 230 V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pre prijímače modelov Radiodetection RD5/7/8000™ typu NiMH s kapacitou 9 Ah. Možné doobjednať nabíjačku 12 V do auta.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z autozásuvky 12 V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíjačka z auta pre akumulátor 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™. Nikdy nezostanete v teréne bez energie. Možnosť zakúpiť aj celú profesionálnu sadu akumulátor- nabíjačka 12 V - nabíjačka 230 V.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabíjanie akumulátora NiMH 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™ zo zásuvky 230 V. Možnosť objednať aj celú kompletnú aku sadu aku- nabíjačka 12 V - nabíjačka 230 V.

Nabíjačka Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitná a preverená nabíjačka Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Nabíjačka Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitná a preverená nabíjačka Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Dobíjateľná batéria Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitné dobíjateľné batérie typu D 10000 mAh, vhodné na prevádzku prijímačov a vysielačov firmy Radiodetection. Balenie po 2 ks. 

Nabíjačka TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíjačka NiMH batérií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pre vysielače a prijímače firmy Radiodetection. Ekonomický variant, spokojnosť. Možnosť dobíjania ako z 12 V (auta) aj zo siete 230 V.

Dobíjateľné batérie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Dobíjateľné batérie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické riešenie dobíjateľných batérií pre prijímače a vysielače firmy Radiodetection. Balenie po 1 ks.

Predlžovací uzemňovací kábel 100 m Kód: RNESC/SC

Ideálne príslušenstvo pre trasovanie zložitých situácií (vodovodné prípojky), keď potrebujeme dostať signál až na koniec vedenia.

RD4/7/8KTx Uzemňovací kolík Kód: RD04/ET2980P8

Jednoduché zapichnutie aj do suchej zeme vďaka skrutkovitej konštrukcii.

Adaptér príslušenstva z rady RD400™ Kód: RD17/TX2646E1

Ak máte staré príslušenstvo k radu RD400™, pomocou adaptérov ho pripojíte k novým radám RD4/7/8000™. K dispozícii ako adaptér pre príslušenstvo k vysielačom, tak prijímačom.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa sa spojí s lokátorom a pomocou potápačov zisťuje priebeh a hĺbku vedenia pod riečnym dnom. Anténu si zaobstaráte buď s frekvenciami 512 a 640 Hz alebo 8 kHz.

Transportná taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v nej bude ako v bavlnke.Pôdne mikrofóny spoločnosti Gutermann

Švajčiarska firma Gutermann bola založená v roku 1948 pod názvom S. Gutermann Elektronische Apparate v Zürichu...

Ing. Ladislav Veselý | 17. 5. 2024

MTA PIPE-INSPECTOR®

Pokročilý monitoring stavu potrubia vrátane lokalizácie netesností. Rakúsky technologický guru, spoločnosť...

Pepa Pospíšil | 9. 5. 2024

Minulý týden na AMPERu a na Polygonu Radetonu

...udialo sa v Brne... Minulý týden byl pro nás v Radetonu opravdu nezapomenutelný 🌟. Na veletrhu Amper jsme...

Anna Rožňovcová | 26. 3. 2024

Zaujal vás tento produkt?

Ing. Ladislav Veselý

Vodovody a kanalizácie

Ing. Branislav Magdolen

Plynovody a vodovody