Lokátor Radiodetection RD7100 MRx

Oborovo zameraná rada profesionálnych lokátorov vedení a markerov.

  • Trasovanie vedenia a markerov súčasne
  • Lokalizácia všetkých typov markerov
  • Navigačný režim bez nutnosti mávania s prístrojom
  • Dokonalá dynamická ochrana lokátora proti rušeniu zo zdrojov VN
  • Špičková ergonómia a vyváženie

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

Špičkový, dobre vyvážený a jednoducho ovládateľný profesionálny lokátor inžinierskych sietí a RF markerov s online meraním ich hĺbky. Môžete vyhľadávať buď jedno alebo druhé, alebo skúste duálny režim na trasovanie ako siete tak markerov zároveň.

Rad RD7100MRx disponuje najpokročilejšími technológiami vo svete trasovania a všetkými zásadnými funkciami na precízne profesionálne trasovanie, pričom každý model je optimalizovaný na riešenie problémov so zameraním na určitý odbor.

Vďaka novej Android aplikácii RD Map, ktorá používá Google mapy, môžete v reálnom čase vytvárať podrobné mapy s trasovaným vedením a ihneď ich posielať e-mailom alebo zdieľať pomocou obľúbenej aplikácie.

Opäť je treba vyzdvihnúť ergonómiu, pretože vďaka patentovanému tvaru lokátor váži iba 2,1 kg vrátane antény na markery a Li-Ion akumulátora, čo je bezkonkurenčná výhoda, ktorá umožňuje obsluhe hodiny práce bez väčších problémov. K tomu prispieva tiež vysoko kontrastný čiernobiely displej s automatickým podsvietením, ktorý je perfektne vidieť za všetkých svetelných podmienok.

Navyše vďaka krytiu IP65 ho môžete používať prakticky v každom prostredí.

Ku kvalitným výkonom prispieva tiež už tradične Dynamická ochrana lokátora, ktorá umožňuje efektívne trasovanie aj v blízkosti zdrojov VN alebo nadzemného vedenia.

Výnimočnú kvalitu týchto lokátorov opäť podčiarkuje mimoriadna záruka v odbore v dĺžke 3 rokov!

Technická špecifikácia

Trasovanie vedenia a markerov súčasne

Lokalizácia všetkých typov markerov

Navigačný režim bez nutnosti mávania s prístrojom

Dokonalá dynamická ochrana lokátora proti rušeniu zo zdrojov VN

Špičková ergonómia a vyváženie

Záruka 3 roky !

Aktívne frekvencie (vedenie/sondy)

Až 7/4 podľa modelu

Pasívne frekvencie

Power a Rádio

Meranie hĺbky na 50 Hz

Podľa modelu

Súčasné zobrazenie hĺbky a prúdu

Krytie IP65

Li-Ion akumulátor ako štandard

Kompas

Niekoľko režimov na trasovanie

Maximum a Minimum samostatne i súčasne na displeji.

Power filtre

Podľa modelu

RD Map

Android aplikácia

Poruchy na kábloch

Podľa modelu s A-rámom.

Identifikácia kábla vo zväzku

Se stetoskopom

SÚČASŤOU KAŽDEJ SADY (PRIJÍMAČ+VYSIELAČ) JE TIEŽ NASLEDUJÚCE ZÁKLADNE PRÍSLUŠENSTVO: Káble na  priame pripojenie signálu (červená a čierna krokodílka), uzemňovací predlžovací kábel 10 m, uzemňovací kolík, neodymový magnet, batérie pre vysielač a prijímač (11 ks D alkalické), SK návod.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd. Všetky práva vyhradené.

Režimy trasovania

Pri režime MAXima sú v činnosti horizontálne cievky, ktoré sa najviac vybudia priamo nad vedením a vďaka tomu má lokátor najväčšiu odozvu. Tento režim je jeden z dvoch najdôležitejších pre trasovanie. Na MAXimum je možné pomocou otočenia lokátora o 90° oboma smermi určovať smer vedenia. Naviac ešte lokátor meria hĺbku a veľkosť signálneho prúdu.

Tento režim sa používa na začiatku, keď je nutné dohľadať našu trasovanú sieť. Lokátor je ticho a najviac "hučí" len nad naším signálom.

Možnosť, keď môžete súčasne na displeji skombinovať presnosť stĺpcového grafu MAXima s navigačnými šípkami MINima, ktoré môžu ukazovať inam a tým indikovať prítomnosť narušeného magnetického poľa. 

U modelov RD7000, RD7000+ a RD8000 sú navigačné šípky (postupne sa zväčšujúce) navádzané podľa MINima a nejde to zmeniť.

U modelov RD7100
a RD8100 ide pridržaním tlačidla na zmenu režimov zmeniť šípky zo zväčšujúcich sa, ktoré navádzajú podľa MAX-ima na krátke navádzané podľa MIN-ima. V tomto režime je nutné pozerať na obe hodnoty oddelene, pretože nie vždy sedí MIN-imum a MAX-imum v rovnakom bode.

Pri režime MINima sú v činnosti vertikálne cievky, ktoré nie sú nad vedením vôbec vybudené, a preto v tomto mieste nemá lokátor žiadnu odozvu. So zväčšujúcou sa vzdialenosťou od vedenia sa odozva zväčšuje. Režim je veľmi jednoduchý vďaka dvom šípkam, ktoré jednoznačne určia miesto trasovaného signálu. 

V tomto režime nemusíme sledovať displej vďaka zvuku, ktorý je na každú stranu rôzny. Preto sa tento režim vžil do podvedomia odbornej verejnosti ako režim "HASIČI". 

Na zistenie presnej polohy vedenia je ale vždy ešte nutné prepnúť lokátor do režimu MAXima a skontrolovať, či trasa súhlasí s trasou v tomto režime. 

Fotogaléria


Príslušenstvo

Indukčné kliešte 100 mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukčné kliešte 100 mm sú najpredávanejšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 100 mm sú pre svoju veľkosť univerzálne na trasovanie káblov, plynovodov, teplovodov, vodovodov atď. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Tieto kliešte sa považujú za základné vybavenie každej lokalizačnej sady. Obsahuje inteligentný konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozpozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač a to priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Platí nielen pre priame napojenie, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini a podobne.

Káble na priame pripojenie MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodíliek vhodná najmä na priame galvanické napojenie na tenké telekomunikačné káble. V sade sú dve veľkosti krokodíliek a je možné ich vymeniť podľa aktuálnej situácie. Výmena pomocou rýchlospojky netrvá ani 2 sekundy. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie UNIVERZÁLNE Kód: RD17/TX2609E1

Štandardné základné príslušenstvo dodávané s vysielačom v lokalizačnej sade. Univerzálna veľkosť krokodíliek vhodná na aplikáciu signálu na väčšinu pripojovacích miest. Dĺžka káblov 3,5 m.

Káble na priame pripojenie MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Veľké a masívne krokodílky vhodné najmä na priame galvanické napojenie na vodovody a plynovody. Dĺžka káblov 3,5 m.

Konektor na galvanické pripojenie na káble pod napätím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Ak sa musíte často pripájať do rozvodných skríň a nezmestia sa do nich indukčné kliešte alebo nemožno káble vypnúť a odpojiť, je možné použiť tento filter. Týmto príslušenstvom sa môžete bezpečne pripojiť pomocou červenej a čiernej krokodílky až pod napätím do 440 V. Súčasne je možné bez problému použiť čiernu krokodýlku na uzemňovací kolík a využiť tak nezávislé uzemnenie.

A-rám vrátane prepojovacieho kábla Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálnym príslušenstvom na hľadanie plášťových porúch na kábloch.

Transportná taška pre lokátory RD7/8000 Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportná taška pre lokátory Radiodetection RD7000™ a RD8000™, do ktorej sa vojde nielen prijímač a vysielač, ale tiež veľa príslušenstva. Je možné objednať aj verziu s kolieskami na jednoduché prevážanie po rovných hladkých povrchoch.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimoriadne silný neodymový permanentný magnet určený na aplikáciu signálu na ťažko prístupné miesta na priamu galvanickú aplikáciu pomocou krokodílok. Magnet je teraz súčasťou základného príslušenstva všetkých vysielačov značky Radiodetection.

Neodymové magnety sú schopné uniesť viac ako tisícnásobok vlastnej váhy. Magnet veľkosti malej mince tak môže udržať železný predmet s hmotnosťou okolo 10 kg.

Indukční kliešte 50 mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukčné kliešte 50 mm sú najmenšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 50 mm sa pre svoju veľkosť hodia na trasovanie oznamovacích a NN káblov. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím. Obsahuje šikovný konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené). Ku kliešťom je možné dokúpiť aj tyč na pohodlné a bezpečné pripojenie klieští v neprístupnom prostredí trafostaníc.

Indukční kliešte 220 mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukčné kliešte 220 mm sú najväčšie kliešte z nášho sortimentu. Pre svoju veľkosť sú vhodné najmä na trasovanie VN káblov a potrubí s priemermi do 220 mm. Možno ich použiť samozrejme aj u NN rozvodných skríň (RIS, PRIS), kde je dostatok priestoru na objatie aspoň jednej fázy a nuláku. Použitie klieští je jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Kliešte sú k vysielaču pripojené cez šikovný konektor (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Tvar zakrivenia dotykovej plochy predurčuje tento stetoskop pre použitie najmä na kábloch so stredným priemerom. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Výhodou malého stetoskopu je závit, do ktorého je možné napojiť predlžovacie tyč alebo tyče. To je veľmi praktické z hľadiska bezpečnosti alebo ak je miesto neprístupné. Funguje nielen pri priamom napojení, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím.

Veľký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Veľký stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla vo zväzku. Ak máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopní identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač. Stačí priložiť stetoskop, ktorý je pripojený k prijímaču a sledovať odozvu na displeji. Veľký stetoskop má flexibilnú ohýbaciu časť a je vhodný na káble väčších priemerov (VN) a identifikáciu v rozvodných skriniach. Flexibilná časť je praktická z hľadiska bezpečnosti a prístupnosti. Možno použiť nielen na priame napojenie vysielača, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini, ktorý je pod napätím.

Zásuvkový konektor 230 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor na privedenie signálu do rozvodov NN cez zásuvku 230 V.

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8 Ah pre vysielač, Nabíjačka 230 aj 12 V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pre vysielače modelov Radiodetection RD7/8000™ typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah!

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9 Ah pre prijímač, Nabíjačka 230 V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pre prijímače modelov Radiodetection RD5/7/8000™ typu NiMH s kapacitou 9 Ah! Možné doobjednať nabíjanie 12 V do auta.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímač RD5/7/8000 z autozásuvky 12 V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíjanie z auta pre akumulátor 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000. Nikdy nezostanete v teréne bez energie. Možno zakúpiť aj celú profesionálnu sadu akumulátor-nabíjanie  12 V -nabíjanie 230 V.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabíjanie akumulátora NiMH 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™ zo zásuvky 230 V. Je možné objednať aj celú kompletnú aku sadu aku-nabíjanie 12 V -nabíjanie 230 V.

Nabíjačka Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitné a preverené nabíjanie Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Nabíjačka Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitné a preverené nabíjanie Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E.

Dobíjateľné batérie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitné dobíjacie batérie typu D 10000 mAh, vhodné na prevádzku v prijímačoch a vysielačoch firmy Radiodetection. Balenie po 2 ks.

Nabíjačka TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíjanie NiMH batérií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pre vysielače a prijímače firmy Radiodetection. Ekonomický variant, spokojnosť. Možnosť dobíjania ako z 12 V (autá) aj zo siete 230 V.

Dobíjateľné batérie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Dobíjacie batérie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické riešenie dobíjacích batérií pre prijímače a vysielače firmy Radiodetection. Balenie po 1 ks.

Predlžovací uzemňovací kábel 100 m Kód: RNESC/SC

Ideálne príslušenstvo na trasovanie zložitých situácií (vodovodné prípojky), kedy potrebujeme dostať signál až na koniec vedenia.

RD4/7/8KTx Uzemňovací kolík Kód: RD04/ET2980P8

Pohodlné zapichnutie aj do suchej zeminy vďaka skrutkovitej konštrukcii.

Adaptér príslušenstva z rady RD400 Kód: RD17/TX2646E1

Ak máte staré príslušenstvo k radu RD400™, pomocou adaptérov ho pripojíte k novým radom RD4/7/8000™. K dispozícii ako adaptér pre príslušenstvo k vysielačom a aj prijímačom.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa sa spojí s lokátorom a pomocou potápačov zisťuje trasu a hĺbku vedenia pod riečnym dnom. Anténu si môžete zaobstarať buď s frekvenciami 512 a 640 Hz alebo 8 kHz.

Transportná taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v nej bude ako v bavlnke.ČR - AMPER 2021

16. 3. 2021
až 16. 3. 2021

Kúpeľňa už nevlhne alebo RDC mini v praxi

Inšpekčné kamery RDC ste si veľmi obľúbili, či už vo verzii Mini alebo Maxi. Ich využitie je naozaj široké,...

Lukáš Zelenický | 8. 7. 2020

Náhľadová kamera QuickView - kamarátka do šachty

Šachtová náhľadová kamera QuickView pomáha v ďalšom odvetví! Firma PATOK, ktorá sa okrem iného zaoberá aj...

Jakub Ulbrich | 17. 4. 2020

Keď svoju prácu milujete

Našou profesiou žijeme, a preto sú nám blízke príbehy ľudí, ktorí svoju prácu tiež milujú. Prečítajte si...

Monika Pečarová | 27. 3. 2020

Zaujal vás tento produkt?

Bc. Peter Maňko

Káble