Novinky VODA

 

 

AQUA PL - lokátor plastových potrubí bez signalizačného vodiča

 

Pre vodovody teraz prichádzame na trh s novinkou - lokátorom plastových potrubí bez signalizačného vodiča..

Viac informácií nájdete >>TU<<

 

ZONESCAN NB-IoT

Ďalšou novinkou sú permanentné snímače šumu s každonočnou koreláciou a prenosom pomocou siete NB-IOT. Tá výrazne pomáha prenosu dát z ťažšie dostupných lokalít, čo z nej robí ideálny nástroj na osadzovanie práve na vodárenskú infraštruktúru - do šácht, liatinových poklopov atď.

 

Na webináři NOVÉ TECHNOLOGIE PRO SNIŽOVÁNÍ ZTRÁT VODY A PROČ SI JE NEKUPOVAT jsme detailně tyto systémy představili.

 

NB-IOT ale mení možnosti využitia a naopak vytvára dôvod, prečo si kupovať práve tieto snímače. Dajú sa totiž veľmi efektívne využívať "semi-permanentne". Ich osadenie je také jednoduché a rýchle, že jeden pracovník je za jedinú smenu schopný premiestniť 50-80 snímačov. Navyše spoľahlivosť prenosu cez 96% a minimálne prevádzkové náklady (napr. batériu s kapacitou 4-5 rokov je možné vymeniť priamo v teréne, nič sa nikam neposiela) robia z týchto snímačov skutočne efektívny nástroj, ako okamžite dohľadávať nové aj staré poruchy - teda ako na prevenciu, ako aj na vysledovanie porúch pri zvýšenom nočnom prietoku.

Typické aplikácie:

  •  osadenie na nemerané úseky

  • miesta s častou recidívou porúch

  • dohľadávanie POI po satelitnej analýze

  • monitoring zásobovacích pásiem s nedostatkom vody

  • "kobercové nálety" 

Systém hneď na druhý deň ráno po osadení pošle výsledky nočného merania a všetky signifikantné korelácie. Tie potom zobrazia priamo na mape a to vr. Street View. Pre koreláciu nie je potrebné zadávať žiadne vstupné informácie, systém si ich vie sám načítať z GISu.

 

Snímače pracujú aj v paralelnom autonómnom režime, kedy detekujú šumy, analyzujú spektrum a vyhodnocujú podozrivé miesta. To je užitočné hlavne v prípade tichých porúch, ktoré nemajú dostatok energie, aby sa ich zvuk šíril dostatočne ďaleko až k ďalšiemu snímaču. Také úniky potom nie je možné korelovať, systém ale túto poruchu napriek tomu zachytí.

 

Pri ťažko počuteľných poruchách funguje aj ďalšia "fičúrka" a to viacdenná korelácia. Systém do cloudu nahráva šumy každú noc a z kumulovaných dát (napr. po 5 alebo 30 dňoch) má násobne viac informácií a vychádzajú oveľa presvedčivejšie korelácie. 

Systém je možné vyskúšať, oslovte prosím Branislava Magdolena:

Produktový manažér

Ing. Branislav Magdolen

0918 374 498

magdolen@radeton.sk

Typická Typická aplikácia pri dohľadávaní porúch po satelitnej analýze, kedy systém veľmi presvedčivo a presne lokalizoval hneď dve poruchy cca 5 m od seba (overené).

 

 

Satelitná technológia vyhľadávania únikov a naše poznatky

Máme za sebou 25 projektov vyhľadávania únikov pomocou satelitnej technológie a radi by sme sa s vami podelili o niekoľko  >>poznatkov<<.

 

 

vGIS - Technológia, ktorá vidí pod zem

Počas jarných školení sme pracovníkom s lokátormi predviedli úplne novú >>technológiu<<, ktorá im otvorila oči.