Život v Radetone

Pripájame sa ku Giving Tueasday

27. 11. 2018 |

Dnes je najväčší sviatok darcovstva a najštedrejší deň v roku, ktorý oslavuje celý svet. Je čas zabudnúť na Black Friday, bombastické zľavy a nákupy pre seba samých. Je čas pomôcť tým, ktorí sa bez našej pomoci nezaobídu a ktorým svojím darom uľahčíme život.

                   

                  Tých, ktorí potrebujú podporiť je veľa a my pomáhame radi:

                                   1. Spojená škola internátna v Prievidzi

Poskytuje základné vzdelávanie deťom s mentálnym postihnutím v ročníkoch 1. – 9. V škole sú zriadené taktiež triedy pre deti s autistickým syndrómom ako aj prípravný ročník, kde sa zaraďujú 6-ročné deti, ktoré nie sú zrelé pre vstup do školy. Žiaci potrebovali tablety pre lepšiu efektivitu výučby do špeciálnej počítačovej učebne a my sme sa toho s radosťou chopili.

​​​​​​

               2. Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach

Po neustálych problémoch so starým CT prístrojom na novovybudovanom oddelení CT pracoviska bojnickej nemocnice sme prostredníctvom nášho daru mali možnosť aj my prispieť na kúpu nového najmodernejšieho CT prístroja, ktorý pomohol zvýšiť kvalitu práce ako aj samotnú diagnostiku. 

                                   3. Minimaratón v Rožňave

Dobročinné podujatie pozostávajúce z niekoľkohodinového maratónu tanca a cvičení, kde sa prostredníctvom tomboly, do ktorej sme venovali vecné ceny vyzbieral finančný výťažok na pomoc pre rodičov malého Nicolaska, zdravotne postihnutého chlapčeka s downovým syndrómom.

V minulých rokoch sme finančným darom podporili aj pani Mrížovú z Topoľčian, ktorej dcérka Janka trpí detskou mozgovou obrnou a je pripútaná na invalidný vozík. Aj vďaka našej finančnej podpore mohla Janka absolvovať rehabilitačný pobyt v kúpeľoch, ktoré jej pomáhajú uvoľňovať svalstvo.

Spolu s našim skvelým zákazníkom Ing. Kovaľom sme pomohli Zariadeniu pre seniorov a domovu sociálnych služieb pre dospelých v obci Jarabina, kde sme tamojším obyvateľom zabezpečili potrebnú polohovaciu posteľ a televízor. 

                                 My sme pomohli, pomôžete aj vy?

V našej Klientskej zóne môžete prispieť na dobrú vec zo svojho bodového konta. My vami darované body premeníme na peniaze a zašleme tomu, koho si vyberiete, napríklad z našej ponuky.

Máte vlastný tip? Píšte nám vaše odporúčania na skupiny, neziskovky, ľudí, inštitúcie, ktoré potrebujú pomoc a kde je istota, že pomoc padne na úrodnú pôdu a skutočne pomôže! Pošlite nám váš návrh.