Laser HUNTER - plošná kontrola plynovej potrubnej siete

Filip Ondráček|29. 11. 2023

Vysokocitlivý a presný detektor pripravený hľadať tie najmenšie možné úniky. To je najnovší detektor od nemeckého výrobcu Esders.

 

Laser HUNTER je stvorený na inšpekciu podzemnej potrubnej siete. Na to, aby bol čo najúčinnejší, mu pomáha duálny laserový senzor a 80 l/h výkonné nasávacie čerpadlo. V praxi to znamená, že je schopný na povrchu zaznamenať aj tie najmenšie hodnoty od 0,5 ppm. Spomínaný duálny senzor príde vhod pri nájdenom úniku - etánovou analýzou rozoznáme bahenný plyn od zemného.

Lepší prístroj na hľadanie zemných únikov nenájdete. Laser HUNTER je unikátny aj v tom, že vám môže poslúžiť pri pešom hľadaní, môžete ho osadiť napr. aj na kolobežku a danú trasu skontrolujete oveľa rýchlejšie. Pripojte detektor k softvéru PiNOTE a zobrazte si vaše mapové podklady, plánujte a zaznamenávajte trasy a označujte miesta úniku.


Ďalšie príspevky

Smart memo - Inovácia v tlakových skúškach kanalizácií

Neoddeliteľnou súčasťou pri stavbe kanalizácie je tlaková skúška potrubia. Smart memo je digitálny tlakomer od nemeckej spoločnosti Esders, ktorý vás tlakovou skúškou kanalizácií prevedie presne podľa normy STN...

Filip Ondráček | 21. 2. 2024

Testovanie zariadenia Zonescan NBIoT vo VVS Košice

Na konci minulého roka sme vykonali rozsiahle testovanie zariadenia Zonescan NBIoT vo VVS Košice. Nájdete tu nielen popis samotného testovania v dvoch lokalitách, ale aj vyhodnotenie a sprievodné fotografie spolu so...

Ing. Ladislav Veselý | 13. 2. 2024