Život v Radetone

Giving Tuesday - svetový sviatok darcovstva

Dnes je najväčší sviatok darcovstva a najštedrejší deň v roku, ktorý oslavuje celý svet. Je čas zabudnúť na Black Friday, na bombastické zľavy a nákupy pre seba samých. Je čas pomôcť tým, ktorí sa bez našej pomoci nezaobídu a ktorým svojím darom uľahčíme život.

3. 12. 2019 |

Začiatkom roka sme na odporúčanie nášho zákazníka spojili sily s detským domovom - Centrom pre deti a rodiny v Prievidzi. Oslovili sme pána riaditeľa Mgr. Smatanu a po spoločnej diskusii sme zariadeniu zakúpili vybavenie, ktoré nielen potrebujú, ale ktoré im aj urobí radosť. Pre najmenšie detičky nachádzajúce sa v prostredí náhradných rodín sme priniesli kočík, nosič, chodítko a nezabudli sme ani na tie väčšie deti a doniesli im bicykle, kolobežky a pre potešenie lopty a sadu na vonkajší bedminton.

Šport na Slovensku má významné miesto a jeho podpora je pre nás taktiež dôležitá. Tento rok sme mali možnosť podporiť hneď dve skvelé športové akcie:

Vďaka výzve projektu POP Akadémia - Pokora Odvaha Pokoj to bol futbalový turnaj detí na štadióne FC Attack Vrútky, ktorý sa konal v rámci európskeho futbalového týždňa Special Olympics Slovakia. Originálneho turnaja sa zúčastnili zmiešané družstvá žiakov a žiačok základných a špeciálnych základných škôl (SZŠ pre žiakov s VPU, ŠZŠ Vojtaššáka Žilina, ŠZŠ Martin, ZŠ H.Zelinovej Vrútky a ZŠ s MŠ Hurbanova Martin). Do balíčkov pre účastníkov turnaja sme venovali USB kľúče a perá.

Ďalšia, tentoraz finančná pomoc putovala na Majstrovstvá Slovenskej republiky v karate a kobudo detí, mládeže a dospelých, ktoré sa konali len pár dní dozadu v Mestskej športovej hale Šaľa a kde si svoje sily zmerali až dve desiatky slovenských klubov.

„JE JEDNÝM Z NAJKRAJŠÍCH ZADOSŤUČINENÍ TOHTO ŽIVOTA, ŽE ŽIADNY ČLOVEK NEMÔŽE ÚPRIMNE POMÔCŤ DRUHÉMU BEZ TOHO, ŽE BY PRITOM NEPOMOHOL AJ SÁM SEBE.“ (RALPH WALDO EMERSON)

My sme pomohli, pomôžete aj vy?

V našej Klientskej zóne môžete prispieť na dobrú vec zo svojho bodového konta. My vami darované body premeníme na peniaze a zašleme tomu, koho si vyberiete, napríklad z našej ponuky.

Máte vlastný tip? Píšte nám vaše odporúčania na skupiny, neziskovky, ľudí, inštitúcie, ktoré potrebujú pomoc a kde je istota, že pomoc padne na úrodnú pôdu a skutočne pomôže! Pošlite nám váš návrh.