Prvá „služobka“ v roku 2018

Juraj Cápa|29. 1. 2018

Verím, že aj vy ste sviatkovali v pokoji, s plným bruchom dobrôt a do nového roka ste vstúpili spokojní s tým, že máte ešte týždeň dovolenku. :)

U nás v Radetone „dovolenkujeme“ pracovne, keďže o našich zákazníkov sa s radosťou staráme či je leto, zima alebo začiatok roka.  Tak som sa vybral na moju prvú služobnú cestu v roku 2018 a to hneď do Košíc. Cesta autom do tejto metropoly východu z Prievidze vychádza približne na 300 km. Takže ranný budíček o 5:00 hodine príjemne šokoval a o 6:00 hodine som už veselo šoféroval. Cestou som ešte stihol vybaviť technickú podporu a obchodné stretnutie v Prešove.

Cieľom mojej cesty sa stala jedna základná škola v Košiciach. Pýtate sa prečo práve základná škola? Pretože priamo v kuchyni ZŠ som odovzdával nášmu novému zákazníkovi kamerový systém AGILIOS, a práve tam sme aj zrealizovali následné školenie pracovníkov. Poviem vám, prvýkrát sa mi naskytol pohľad na kuchyňu ZŠ z opačnej strany ako tej, ktorú si všetci tak dobre pamätáme z  detských čias.

Z tých všetkých vôní, ktoré sa niesli vzduchom, mi pri odchode veru poriadne vyhladlo. Vybral som sa teda na dobrý obed. S kým iným, ako s kamošom – zákazníkom. Predstavujete si obed v dobrej reštaurácii? Tak to vás hneď vyvediem z omylu. Niečo lepšie! Priamo u zákazníka v kancelárii som dostal výborný plnený kapustový list, ktorý robila jeho mamina. Musím povedať, lepšie by som sa asi nikde nenajedol! J

Druhý deň som mal na programe zaškolenie vo vodnej elektrárni – Čierny Váh na prístroj ultrazvukový prietokomer. Pýtate sa, čo je na tom také vzrušujúce? Táto prečerpávacia vodná elektráreň je svojím inštalovaným výkonom 735,16 MW tou najvýkonnejšou vodnou elektrárňou na Slovensku. Do prevádzky bola uvedená v roku 1981 a jej priemerná ročná produkcia elektrickej energie je 370,8 GWh.


Ďalšie príspevky

Akustický lokátor plastových plynovodných potrubí GAS TRACKER 2

Konečne "poriadny macher" na plastové potrubia. Dosah až 300 m. Presnosť v rámci cm. Čoskoro i pre vodárov!

Bc. Peter Maňko | 19. 5. 2021

Reflektometer CS90

"Impulzák" strednej triedy s 1ns šírkou impulzu a českým menu. Ďalší prírastok do nášho portfólia "impulzákov" na vyhľadávanie porúch na kábloch, ktorý vyplnil medzeru v našej ponuke medzi základnými a...

Bc. Peter Maňko | 13. 5. 2021