ASTERA WATER PARTNER SUMMIT 2023

Jakub Dirhan|18. 1. 2023

SATELITNÉ VYHĽADÁVANIE ÚNIKOV VODY - novinky zo samitu ASTERRA Water partner 2023

Skončil sa partnerský samit ASTERRA Water - trojdňová konferencia zdieľania znalostí a prezentácií od popredných svetových vodohospodárskych profesionálov, zameraná na satelitné vyhľadávanie únikov vody. Na samite boli predstavené aj novinky, napr. nový systém AI, obstaranie formou SaaS (SW as a Service), ktorý výrazne znižuje vstupné náklady atď.

Technológiu satelitného vyhľadávania únikov vody využíva viac ako 59 krajín sveta (napr. vodárenské spoločnosti v Belgicku využívajú satelitnú analýzu pre 100 % svojich sietí), preto stojí za to uviesť niektoré údaje:


📌odhalených 75 000 únikov,
📌úspora 169 280 miliónov galónov pitnej vody,
📌zníženie emisie CO2 o 108 339 ton,
📌a ušetrenie 423 200 MWh energie.

A vedeli ste, že spoločnosť SUEZ (druhá najväčšia medzinárodná vodárenská skupina v Českej republike, ktorá zásobuje pitnou vodou takmer 1,1 milióna ľudí a odkanalizováva odpadové vody pre 1 milión ľudí) ušetrí v Anglicku vďaka ASTERRE 83 miliónov litrov pitnej vody denne!

Ak vás zaujíma technológia satelitnej detekcie únikov vody a miesta, kde ju v Českej a Slovenskej republike využívame, napíšte Jakubovi (dirhan@radeton.cz) alebo Lacovi (vesely@radeton.sk). Pozrite sa tiež na web https://unikyvody.cz/

V priebehu roka predstavíme ďalšie prípadové štúdie, poskytneme informácie o vypustení nových satelitov SAR atď. Budeme sa tiež podieľať na organizácii Innovation Summit Roadshow - cesty za poznaním technológií súvisiacich s vodou z Izraela.

Chcete sa dozvedieť viac o tejto technológii?Kontaktujte Laca!

Produktový manažér

Ladislav Veselý

0905 587 965

vesely@radeton.sk


Ďalšie príspevky

Laser HUNTER - plošná kontrola plynovej potrubnej siete

Vysokocitlivý a presný detektor pripravený hľadať tie najmenšie možné úniky. To je najnovší detektor od nemeckého výrobcu Esders.

Filip Ondráček | 29. 11. 2023

Pipetronics - výrobca robotov a príslušenstva na renováciu potrubia bez nutnosti výkopov

Radeton vždy hľadá to najlepšie do terénu. Vieme, že kvalitných výrobcov je na trhu dostatok. Ale stačí iba kvalita?

Michal Juráň | 21. 11. 2023