Profesionál pre vami spravovanú inžiniersku sieť

  • Meranie hĺbky na 50 Hz
  • Navigačný režim bez nutnosti pohybovať s lokátorom zo strany na stranu
  • Dynamická ochrana lokátora proti rušeniu
  • Teraz so zárukou 4 roky pre verných zákazníkov

Prehľad všetkých funkcií

Chcem vedieť cenu Objednať predvedenie

Máte otázku? Opýtajte sa nás

Odľahčená konštrukcia
Funkcia na rozlíšenie preindukovaných signálov z cudzích sietí
Zvýšené krytie IP65
Široký výber aktívnych frekvencií
Dynamická ochrana signálu pri práci v rušnom prostredí

RD7100™ disponuje rovnako ako RD8100™ unikátnym usporiadaním 5 indukčných cievok, vďaka ktorým má aj nové plánovacie režimy pre ešte pohodlnejšiu navigáciu po trase vedenia. Veľký prehľadný displej s perfektnou viditeľnosťou na slnku podáva jasné a intuitívne informácie. Okrem intenzity signálu, navigačných šípok a ikony trasovacieho režimu zobrazuje aj indikátor smeru trasovaného vedenia (tzv. kompas), hĺbku uloženia vedenia a veľkosť prúdu aktívneho signálu. Meranie veľkosti prúdu je veľmi dôležitou funkciou lokátora, lebo práve tá výrazne pomáha pri orientácii v husto zasieťovanej oblasti, kde sa môže vyskytovať množstvo parazitných signálov z cudzích sietí. Lokátor je ľahký a perfektne vyvážený, aby aj dlhá práca s ním nebola pre obsluhu utrpením.

Zásadná charakteristikou tejto rady je, že jednotlivé modely sú svojou výbavou predurčené pre uplatnenie na konkrétny typ inžinierskej siete a dostatočne vybavené na kvalitné profesionálne trasovanie. Majú totiž rovnakú konštrukciu a "mozog" ako najvyššie modely RD8100™ a to vrátane predĺženej záruky 3 roky. Sú len "orezané" o pár nadštandardných funkcií, aby tak boli cenovo viac atraktívne. Ide napríklad o funkciu merania smeru prúdu alebo vzdialené ovládanie vysielača prijímačom.

Technická špecifikácia

Aktívne frekvencie (vedenie/sondy)

4-7/0-4 podľa modelu

Pasívne frekvencie

2-3 podľa modelu

Meranie hĺbky s vysielačom

Automatické

Meranie hĺbky na 50 Hz

podľa modelu

Meranie veľkosti prúdu

Súčasné zobrazenie hĺbky aj prúdu

lokátor stále zobrazuje na displeji hodnotu hĺbky a veľkosti prúdu

Navigačný režim bez nutnosti pohybovať s lokátorom zo strany na stranu

Dynamická ochrana lokátora proti rušeniu

veľmi efektívna ochrana cievok lokátora pri práci v blízkosti zdrojov VN

Niekoľko režimov na trasovanie

vrátane bezpečného a komfortného režimu Minima (tzv. hasičov), pri ktorom sa dá trasovať so zdvihnutou hlavou a nie je nutné sledovať stále displej

Krytie IP65

Zvýšené krytie na IP65

Kompas

indikuje stále smer trasovaného vedenia

Power filtre

efektívnejšie pasívne vyhľadávanie bez vysielača na silové harmonické frekvencie

Vstavaná GPS

modely PLG a TLG

Poruchy na kábloch

s A-rámom možnosť lokalizácie plášťových porúch metódou 8kFF

Teraz so zárukou 4 roky pre verných zákazníkov

štandardná záruka 3 roky

Identifikácia káblov v zväzku

so stetoskopom

RD7100™ si môžete zaobstarať v 7 variantách klasických prijímačov určených na líniové trasovanie (SL, DL, DLG, PL, PLG, TL a TLG). Prídavok "G" značí, že lokátor obsahuje integrovanú GPS s bezplatnou korekciou SBAS. K ním je následne možné voliť jeden z 5 modelov vysielačov podľa výkonu (1, 5 až 10W): TX1, TX5 a TX10 s tím, že ak zvolíte lokátor aj s funkciou lokalizácie porúch na kábloch, tak je treba voliť už len medzi vysielačom TX5 alebo TX10. 

SÚČASŤOU KAŽDEJ SADY (PRIJÍMAČ + VYSIELAČ) JE TIEŽ NASLEDUJÚCE ZÁKLADNÉ PRÍSLUŠENSTVO: Káble na priame pripojenie signálu (červená a čierna krokodílka), uzemňovací predlžovací kábel 10, neodymový magnet, batérie pre vysielač a prijímač (10 ks D alkalické), návod.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd.  All rights reserved.

Režimy trasovania

Pri režime MAXima sú v činnosti horizontálne cievky, ktoré sa najviac vybudia priamo nad vedením a vďaka tomu má lokátor najväčšiu odozvu. Tento režim je jeden z dvoch najdôležitejších na trasovanie. Na MAXimum je možné pomocou otočenia lokátora o 90° oboma smermi a tak určovať smer vedení. Naviac ešte lokátor meria hĺbku a veľkosť signálneho prúdu.

Tento režim sa používa na začiatku, keď je nutné dohľadať našu trasovanú sieť. Lokátor je potichu a najviac "hučí" len nad naším signálom.

Možnosť, keď môžete súčasne na displeji skombinovať presnosť stĺpcového grafu MAXima s navigačnými šípkami MINima, ktoré môžu ukazovať inam a tým indikovať prítomnosť narušeného magnetického poľa. 

U modelov RD7000, RD7000+ a RD8000 sú navigačné šípky (postupne sa zväčšujúce) navádzané podľa MINima a nejde to zmeniť. 

U modelov RD7100
a RD8100 ide pridržaním tlačítka na zmenu režimov zmeniť šipky zo zväčšujúcich sa, ktoré navádzajú podľa MAXima na krátke navádzané podľa MINima. V tomto režime je nutné pozerať na obe hodnoty oddelene, pretože nie vždy sedia MINimum a MAXimum do rovnakého miesta, ak je narušené magnetické pole.

Pri režime MINima sú v činnosti vertikálne cievky, ktoré nie sú nad vedením vôbec vybudené, a preto v tomto mieste nemá lokátor žiadnu odozvu. So zväčšujúcou sa vzdialenosťou od vedenia sa odozva zväčšuje. Režim je veľmi jednoduchý vďaka dvom šípkam, ktoré jednoznačne určia miesto trasovaného signálu. 

V tomto režime nemusíme sledovať displej vďaka zvuku, ktorý je na každú stranu rôzny. Preto sa tento režim vžil do podvedomia odbornej verejnosti ako režim "HASIČI". 

Na zistenie presnej polohy vedenia je ale vždy ešte nutné prepnúť lokátor do režimu MAXima a skontrolovať, či trasa súhlasí s trasou v tomto režimu. 


Príslušenstvo

Indukčné kliešte 100mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukčné kliešte 100 mm sú najpredávanejšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 100 mm sú pre svoju veľkosť univerzálne na trasovanie káblov, plynovodov, teplovodov, vodovodov atď. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi dobre indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Tieto kliešte bývajú brané ako základné vybavenie každej lokačnej sady. Obsahujú aktívny konektor na pripojenie ku vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je príslušenstvo na identifikáciu káblov vo zväzku. Pokiaľ máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopný identifikovať konkrétny kábel ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Platí nielen pre priame napojenie, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini apod.

Káble na priame pripojenie MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodíliek vhodná hlavne na priame galvanické napojenie na tenké telekomunikačné káble. V sade sú dve veľkosti krokodíliek a je možné ich vymeniť podľa aktuálnej situácie. Výmena pomocou rýchlospojky netrvá ani 2 sekundy. Dĺžka káblu 3,5 m.

Káble na priame pripojenie UNIVERZÁLNE Kód: RD17/TX2609E1

Štandardné základné príslušenstvo dodávané s vysielačom v lokačnej sade. Univerzálna veľkosť krokodíliek vhodná pre aplikáciu signálu na väčšinu pripojovacích miest. Dĺžka káblu 3,5 m.  

Káble na priame pripojenie MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Veľké a masívne krokodílky vhodné hlavne na priame galvanické napojenie na vodovody a plynovody. Dĺžka káblov 3,5 m.

Konektor na galvanické pripojenie na káble pod napätím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Pokiaľ sa musíte často pripájať do rozvodných skríň a nemestia sa do nich indukčné kliešte alebo nejde káble vypnúť a odpojiť, je možné použiť tento filter. Týmto príslušenstvom sa môžete bezpečne pripojiť pomocou červenej a čiernej krokodílky až do napätia 440 V. Zároveň je možné bez problémov použiť čiernu krokodílku na uzemňovací kolík a využiť tak nezávislé uzemnenie.

A-rám vrátane prepojovacieho káblu Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálnym príslušenstvom na hľadanie plášťových porúch na kábloch.

Transportná taška na lokátory RD7/8000 Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportná taška na lokátory Radiodetection RD7000 a RD8000, do ktorej sa vojde nielen prijímač a vysielač, ale aj veľa príslušenstva. Je možné objednať aj verziu s kolieskami pre ľahké prevážanie po rovných hladkých povrchoch.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimoriadne silný neodymový permanentný magnet určený pre aplikáciu signálu na ťažko prístupné miesta na priamu galvanickú aplikáciu pomocou krokodíliek. Magnet je momentálne súčasťou základného príslušenstva všetkých vysielačov značky Radiodetection.

Neodymové magnety sú schopné uniesť viac než tisíc-násobok vlastnej váhy a magnet o veľkosti malej mince tak môže udržať železný predmet o hmotnosti okolo 10 kg.

Indukčné kliešte 50 mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukčné kliešte 50 mm sú najmenšie kliešte z nášho sortimentu. Kliešte 50 mm sa pre svoju veľkosť hodia na trasovanie oznamovacích a NN káblov. Je to jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov, stačí aby boli oba konce uzemnené a signál sa veľmi dobre indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím. Obsahujú aktívny konektor na pripojenie k vysielaču (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie, ktoré je k vysielaču pripojené). Ku kliešťom je možné dokúpiť aj tyč na pohodlné a bezpečné pripojenie klieští v neprístupnom prostredí trafostaníc apod.

Indukčné kliešte 220 mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukčné kliešte 220 mm sú najväčšie kliešte z nášho sortimentu. Pre svoju veľkosť sú vhodné hlavne na trasovanie VN káblov a potrubí s priemerom do 220 mm. Samozrejme ich je možno použiť aj v NN rozvodných skriniach (RIS, PRIS), kde je dostatok priestoru pre objatie aspoň jednej fázy a nuláku. Použitie klieští je jeden z veľmi efektívnych spôsobov ako dostať signál do vedenia. S indukčnými kliešťami prídete, cvaknete a trasujete. Pokiaľ sa jedná o trasovanie káblov stačí, aby boli oba konce uzemnené a signál sa pekne indukuje. Je teda možné trasovať aj káble pod napätím (NN, VN). Kliešte sú k vysielaču pripojené cez aktívny konektor (nič nenastavujete - vysielač sám rozozná zariadenie ktoré je k vysielaču pripojené).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu káblov vo zväzku. Tvar zakrivenia dotykovej plochy predurčuje tento stetoskop pre použitie hlavne na kábloch so stredným priemerom. Pokiaľ máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopný identifikovať konkrétny kábel ku ktorému máte pripojený vysielač priložením stetoskopu k jednotlivým káblom. Výhodou malého stetoskopu je závit, do ktorého je možné napojiť predlžovaciu tyč alebo tyče. Je to nesmierne praktické z hľadiska bezpečnosti, alebo pokiaľ je miesto neprístupné. Funguje nielen pri priamom napojení, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini apod., ktorý je pod napätím.

Veľký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Veľký stetoskop je príslušenstvo na identifikáciu kábla v zväzku. Pokiaľ máte v jednom výkope vedľa seba niekoľko podobných káblov, ste schopný identifikovať konkrétny kábel, ku ktorému máte pripojený vysielač. Stačí priložiť stetoskop, ktorý je pripojený k prijímaču a sledovať odozvu na displeji. Veľký stetoskop má flexibilnú ohýbaciu časť a je vhodný na káble väčších priemerov (VN) a identifikáciu v rozvodných skriniach. Flexibilná časť je praktická z hľadiska bezpečnosti a prístupnosti. Ide použiť nielen na priame napojenie vysielača, ale aj cez indukčné kliešte. Môžete tak identifikovať aj kábel v rozvodnej skrini apod., ktorý je pod napätím.

Zásuvkový konektor 230 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor na privedenie signálu do rozvodov NN cez zásuvku 230 V. 

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8 Ah pre vysielač, Nabíjačky 230 aj 12 V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pre vysielače modelov Radiodetection RD7/8000™ typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah!. 

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9 Ah pre prijímač, Nabíjačka 230 V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pre prijímače modelov Radiodetection RD5/7/8000™ typu NiMH s kapacitou 9 Ah!. Možné doobjednať nabíjačku 12 V do auta.

Nabíjačka aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000™ z autozásuvky 12 V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíjač z auta na akumulátor 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™. Nikdy nezostanete v teréne bez energie. Ide zakúpiť aj celú profesionálnu sadu akumulátor-nabíjač 12 V-nabíjač 230 V.

Nabíjač aku NiMH pre prijímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabíjanie akumulátoru NiMH 9 Ah pre prijímače RD5/7/8000™ zo zásuvky 230 V. Ide objednať aj celú kompletnú aku sadu Aku-Nabíjač 12 V-Nabíjač 230 V.

Nabíjač Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitný a preverený nabíjač Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E. 

Nabíjač Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitný a preverený nabíjač Ansmann pre monočlánky typu D/C/AA/AAA/E. 

Dobíjacie batérie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitné dobíjacie batérie typu D 10000 mAh, vhodná pre prácu v prijímačoch a vysielačoch firmy Radiodetection. Balenie po 2 ks.

Nabíjač TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíjač Nimh batérií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pre vysielače a prijímače firmy Radiodetection. Ekonomická varianta, spokojnosť. Možnosť dobíjanie ako z 12 V (auta) tak zo siete 230 V.

Nabíjacie batérie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Nabíjacie batérie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické riešenie nabíjacích batérií pre prijímače a vysielače firmy Radiodetection. Balenie po 1 ks.

Predlžovací uzemňovací kábel 100 m Kód: RNESC/SC

Ideálne príslušenstvo na trasovanie obtiažnych situácií (vodovodné prípojky), keď potrebujeme dostať signál až na koniec vedenia.

RD4/7/8KTx Uzemňovací kolík Kód: RD04/ET2980P8

Pohodlné zapichnutie aj do suchej zeminy vďaka šróbovej konštrukcií.

Adaptér príslušenstva z rady RD400 Kód: RD17/TX2646E1

Pokiaľ máte staré príslušenstvo k rade RD400™, pomocou adaptérov ho pripojíte k novým radám RD4/7/8000™. K dispozícií je adaptér pre príslušenstvo k vysielačom a aj prijímačom.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa sa spojí s lokátorom a za pomoci potápačov zisťuje trasu a hĺbku vedenia pod riečnym dnom. Anténu zaobstaráte buď s frekvenciami 512 a 640 Hz alebo 8 kHz.

Transportná taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v nej bude ako v bavlnke.ČR - AMPER 2021

18. 5. 2021
až 21. 5. 2021

Ako jednoducho na indukcie

Natočili sme pre vás peknú ukážku merania veľkosti prúdu. Väčšinou možno veľmi rýchlo rozlíšiť...

Bc. Peter Maňko | 30. 10. 2020

Zostavujeme kamerové vozidlá na inšpekcie kanalizácií

Bezpečne - rýchlo - čisto - komfortne - luxusne

Lukáš Zelenický | 19. 10. 2020

Privádzače (produktovody) POD KONTROLOU 4x inak

Skúste sa niekedy zamyslieť, ktorý z nasledujúcich spôsobov by bol pre vás zaujímavý a chceli by ste ho...

Mgr. Marián Zelenický | 15. 10. 2020

Zaujal vás tento produkt?

Bc. Peter Maňko

Káble